Sega przeniesie więcej gier na PC i inne konsole po sukcesie Persona 4 Golden

Gry
1130V
Sega przeniesie więcej gier na PC i inne konsole po sukcesie Persona 4 Golden
Igor Chrzanowski | 09.08.2020, 15:45

Od czasu kiedy Sega zakupiła Atlusa, obie firmy prowadzą bardzo owocną współpracę i kontynuują trend popularyzacji gatunku jRPG wśród posiadaczy konsol oraz pecetów. Wielki sukces Persona 4 Golden zachęcił Japończyków do dalszych działań.

Podczas jednego z ostatnich inwestorskich Q&A, na którym można było poczytać wypowiedzi Haruki Satomiego oraz Koichiego Fukazawy, padło bardzo ważne pytanie o przyszłość kolejnych starszych tytułów spółki, które miałyby okazję trafić na nowe platformy.

Pytanie: Persona 4 Golden sprzedała się świetnie na Steam, ale czy macie również plany wydania nowszych produkcji na Steam?

Odpowiedź: Odświeżyliśmy Personę 4 Golden na PlayStation Vitę, a teraz wypuściliśmy go na sprzedaż na Steam w tym roku fiskalnym. Wysokie recenzje gry i niska cena sprawiły, że sprzedaż gry znacznie przerosła nasze oczekiwania. Będziemy aktywnie kontynuować promowanie portowania poprzednio wydanych gier na Steam i nowe platformy. Z właścicielami platform negocjujemy również nowe gry na przyszłość i rozważany różne możliwości sprzedawania ich na korzystnych warunkach. Wśród nich są między innymi przygotowania pecetowych wersji tytułów od podstaw, zarazem stawiając na multi-platformowe premiery.

Sega może mieć w tym przypadku na myśli nie tylko swoje produkcje pokroju Virtua Fighter V, ale również inne hity Atlusa, które niestety przez lata nie mogły opuścić swoich pierwotnych platform docelowych.

Źródło: https://www.dualshockers.com/persona-4-golden-pc-versions-success-leads-to-planned-port-releases-in-the-future/

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper