DOOM Eternal w 1000 fps. Szykuje się ciekawe wyzwanie

Gry
3287V
DOOM Eternal w 1000 fps. Szykuje się ciekawe wyzwanie
Wojciech Gruszczyk | 07.08.2020, 13:59

DOOM Eternal oferuje płynną rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę i produkcja przy tej płynności animacji zapewnia kapitalną zabawę. Jeszcze przed premierą jeden z twórców wspomniał o możliwości rozgrywki w nawet 1000 fps i z tym wyzwaniem chce zmierzyć się Bethesda Polska.

W swojej recenzji DOOM Eternal wspominałem o błogim mordowaniu demonów w 60 klatkach na sekundę, ale Billy Khan (Lead Engine Programmer z id Software) jeszcze przed premierą gry wspomniał o rozgrywce w nawet 1000 fps. Liczba wydaje się kosmiczna, ale właśnie tego wyzwania podjął się polski oddział Bethesdy.

Już jutro podczas QuakeCon at Home odbędzie się test przygotowany przez x-kom oraz Piotrka „Liptona” Szymańskiego i Marcina „rybę” Rywaka. To właśnie ten zespół zajmie się podkręceniem sprzętu do granic możliwości, by móc zaoferować rozgrywkę właśnie w 1000 fps. Wcześniej przygotowano sprzęt i PC składa się z między innymi procesora Core i7 9700k 6.6GHz oraz karty ASUS GeForce RTX 2080 Ti ROG STRIX OC... A podczas eksperymentu zainteresowani wykorzystają mnóstwo ciekłego azotu, by schłodzić całą konstrukcję.

Czy to się uda? Przekonajcie się 8 sierpnia o godzinie 18:00. Poniżej możecie zobaczyć rozpiskę QuakeCon at Home – w tym roku wydarzenie odbywa się w formie cyfrowej. Relację zobaczycie na Twitch.tv/Bethesda_PL.

Warto przypomnieć, że wczoraj Bethesda potwierdziła ważną wiadomość – między innymi DOOM Eternal trafi na nową generację za sprawą darmowej aktualizacji. Twórcy w przyszłości potwierdzą szereg ulepszeń do gry.

DOOM Eternal w 1000 fps. Szykuje się ciekawe wyzwanie

Źródło: Informacja prasowa: Bethesda

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper