Project xCloud i Xbox Game Pass mogą nie trafić na iOS. Problemem są restrykcje Apple

Gry
1025V
Project xCloud i Xbox Game Pass mogą nie trafić na iOS. Problemem są restrykcje Apple
Wojciech Gruszczyk | 06.08.2020, 15:39

Już wkrótce na urządzeniach mobilnych będziemy mogli ogrywać bibliotekę gier z Xbox Game Pass, ale do zabawy nie dołączą gracze ze smartfonami oraz tabletami od Apple. Problemem są podobno restrykcje, z którymi nie chce się mierzyć Microsoft.

Microsoft w tym tygodniu potwierdził kapitalne informacje dla wielu graczy. Xbox Game Pass trafi na urządzenia mobilne z systemem Android za sprawą Projectu xCloud – Polska znalazła się na liście krajów, więc możemy szykować się na zabawę. Wczoraj Samsung potwierdził współpracę z korporacją z Redmond i wszystko zmierza w jednym kierunku: ogrywaniu biblioteki XGP na kolejnych urządzeniach.

Wielu naszych czytelników pytało wprost: a co z iOS? Jak wiadomo Microsoft testował Project xCloud na urządzeniach Apple, ale napotkał na problemy. Firma zdecydowała się na ograniczone testy (wyłącznie Halo: The Master Chief Collection i 10 000 graczy), ale od tego czasu niewiele się zmieniło, a sama aplikacja nie jest już dostępna. Pliki mogły zostać ukryte, ponieważ program Amerykanów nie otrzymał jakiejkolwiek aktualizacji przez 90 dni.

Microsoft miał napotkać na ścianę, z którą mierzyły się Google Stadia oraz GeForce Now. Apple posiada restrykcje dotyczące streamingu, które nie zezwalają tak naprawdę na zdalny streaming danych z chmury, a wszystkie operacje muszą być wykonane na urządzeniach. Tak właśnie działa Apple Arcade (gracze dostają dostęp do gier z iOS), ale już Project xCloud udostępnia tytuły przez serwery Microsoftu i tutaj pojawił się problem.

Microsoft potwierdził redakcji The Verge, że aktualnie skupia się na udostępnianiu Projectu xCloud na urządzeniach z Androidem:

„Nasz projekt xCloud preview TestFlight zakończył się na iOS i skupiamy się na dostarczaniu gier w chmurze w ramach Xbox Game Pass Ultimate dla klientów Androida od 15 września. Naszą ambicją jest rozszerzenie skali rozgrywki w chmurze poprzez Xbox Game Pass na wszystkich urządzeniach".

Źródło: Apple posiada restrykcje dotyczące streamingu, które nie zezwalają tak naprawdę na zdalny streaming danych z chmury, a wszystkie operacje muszą być wykonane na urządzeniach.

Komentarze (63)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper