Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.08.2020 10:19
Microsoft Flight Simulator zachwyca detalami. 14 słynnych miejsc na filmiku
1809V

Microsoft Flight Simulator zachwyca detalami. 14 słynnych miejsc na filmiku

Już 18 sierpnia na pecetowym rynku zadebiutuje wyczekiwany Microsoft Flight Simulator. Gra zachwyca oprawą wizualną - szczególnie pod względem szczegółowości wykonania środowiska 3D.

Microsoft Flight Simulator łączy się z zewnętrznymi serwerami, cały czas pobierając informacje satelitarne, tak by generować na bieżąco jak najwierniejszą rzeźbę terenu, nad którym przelatujemy. Pewne miejsca zostały jednak stworzony ręcznie przez pracowników studia Asobo.

Ekipa IGN postanowiła sprawdzić część takich miejsc (to tylko mały ich wybór, bo w grze znajdziemy również np. wieżę Eiffla czy warszawski Pałac Kultury). Poniżej znajdziecie przegląd takich słynnych lokacji, które odtworzono w Microsoft Flight Simulator.

Szczególne wrażenie w grze robi kompleks piramid w Gizie, Zakazane Miasto (kompleks pałacowy) w Pekinie, Mont Saint-Michel czy statua Chrystusa Zbawiciela z Rio de Janeiro. Przypominam, że w grze można latać nad dowolnie wybranym punktem naszej planety - większość terenu generowana jest proceduralnie (na bazie zdjęć satelitarnych). W przypadku najsłynniejszych miejsc i lotnisk twórcy wykonali jednak pracę ręcznie.

Microsoft Flight Simulator trafi do sprzedaży na PC już 18 sierpnia. Za jakiś czas tytuł ma też wylądować na XOne i Xbox Series X.

Przy okazji polecam analizę graficzną gry, wykonaną przez Digital Foundry.

Tagi: Asobo Studio Microsoft Flight Simulator Xbox Game Studios