Iza Łęcka Iza Łęcka 06.08.2020 08:09
PS5 Sony coraz bliżej
2615V

PS5 na dobrej drodze do premiery. Firmy zajmujące się testowaniem sprzętu rozpoczęły wysyłkę PlayStation 5

Sony stopniowo zbliża się do wielkiej premiery PS5. Najnowszy raport potwierdza dobrą sytuację PlayStation 5: podzespoły urządzenia miały zostać sprawdzone przez tajwańskie firmy, dzięki czemu może rozpocząć się kolejny etap produkcji.

Jeszcze w tym roku fani PlayStation postawią w swoich domach PS5 i rozpoczną poznawanie next-genowych produkcji stworzonych na zlecenie Sony. Japoński producent nie ujawnił jeszcze oficjalnej daty premiery konsoli, choć zgodnie z raportem DigiTimes – wszystko zmierza w dobrym kierunku, by pod koniec roku urządzenie trafiło do sprzedaży.

ASE Technology oraz Greatek Electronics miały już zakończyć swoje prace i rozpoczęły dostawy PlayStation 5. Pierwsza z firm zajmuje się produkcją i testowaniem podzespołów, natomiast druga specjalizuje się w montażu i sprawdzaniu układów scalonych. Oznacza to, że kolejny etap prac nad next-genem przebiegł pomyślnie.

Sprzęt Sony już wkrótce będzie mógł trafić do pudełek, a następnie do sklepów w oczekiwaniu na sympatyków konsolowej rozgrywki. DigiTimes nie informuje o jakichkolwiek problemach, więc najwidoczniej, zgodnie z ostatnimi zapewnieniami po spotkaniu z inwestorami Sony, japońska korporacja planowo zmierza do jednego z najważniejszych wydarzeń tego roku. 

Przypominamy, że jeszcze dzisiaj odbędzie się State of Play (nasza redakcja opracuje relację z imprezy), a wczoraj pojawiły się tajemnicze zdjęcia czarnego DualSense.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/playstation-5-shipments-from-backend-service-providers-have-reportedly-begun/

Tagi: playstation 5 ps5 Sony