Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 31.07.2020 17:00
The Sims 4 wynik graczy
600V

The Sims 4 z genialnym wynikiem. EA informuje o ogromnym zainteresowaniu

Seria The Sims to dla Electronic Arts kura znosząca złote jajka. Najnowsze wyniki, którymi firma podzieliła się podczas kwartalnego spotkania, potwierdzają tę tezę. 

The Sims 4 zadebiutowała w 2014 roku, ale nie oznacza to bynajmniej, że zainteresowanie tytułem spada. Jeszcze w czerwcu pisaliśmy, że przez dwa poprzedzające go miesiące sprzedało się prawie 2.5 miliona sztuk projektu na całym świecie. Nic w tym dziwnego, albowiem Maxis cały czas dba o jego rozwój. Zaledwie kilkadziesiąt dni temu debiutował przecież najnowszy dodatek, Życie eko,  którego recenzję znajdziecie na naszej stronie

Na najnowszym, kwartalnym spotkaniu finansowym, Electronic Arts potwierdziło, że od czasu premiery sprzedało się ponad 30 milionów sztuk The Sims 4. Trzeba przyznać, że wynik robi wrażenie - zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jeszcze kilka miesięcy temu mówiono o "zaledwie" 20 milionach. Wygląda na to, że okres kwarantanny bardzo mocno motywował fanów do gry. 

Jeśli wierzyć ostatnim informacjom, już niedługo w grze pojawi się nowy zestaw akcesoriów, który będzie traktował o szydełkowaniu, a nie jest to na pewno ostatni dodatek, jaki Maxis przygotuje do swojego najgłośniejszego tytułu. Biorąc pod uwagę wyniki, nie wydaje się, aby EA naciskało na stworzenie kontynuacji. 

Źródło: https://gamingbolt.com/the-sims-4-surpasses-30-million-players-since-launch

Tagi: Electronic Arts Maxis The Sims 4