Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 30.07.2020 15:06
Steam
9899V

Steam wprowadza blokady - gracze nie kupią tanio gier

Steam wprowadził nowe zabezpieczenia, które uniemożliwią kupowania gier za niższą cenę dzięki programom VPN.

Steam doskonale wie, że gracze zmieniają region sklepu i kupują po taniości oferowane przez nich gry. Najlepszym przykładem była tutaj afera powiązana z Horizon Zero Dawn, które przez taki obrót spraw zdrożało o 389%. Problem leżał w tym, że dużo Europejczyków logowało się, za pomocą programów VPN, na argentyński sklep Steama i kupowało przygody rudowłosej wojowniczki za jedyne 27 złotych.

Valve od tego czasu próbowało dodać funkcje, aby uniemożliwić odbiorcom zakup danej gry z innego regionu. Od teraz wymogiem będzie dokończenie transakcji za pomocą karty czy innego płatniczego urządzenia zarejestrowanego na kraj, z którego rzekomo robisz zakup. Tak więc jeśli teraz ktoś chciałby nabyć przedpremierowo przykładowo Cyberpunka 2077 na argentyńskim VPN-ie, to musiałby przelać pieniądze na Steama z karty, którą zarejestrował na argentyński adres.

Trzeba przyznać, że Valve wpadło na ciekawy pomysł, który z pewnością obniży kupowanie tytułów za mniejszą cenę. Jestem pewny, że z biegiem czasu ktoś znajdzie sposób na obejście zabezpieczeń, ale do tego czasu twórcy popularnej platformy mogą spać spokojnie.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/steam/regional-pricing-vpn

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn Sony Interactive Entertainment