Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.07.2020 12:02
Paper Mario recenzja
565V

Paper Mario: The Origami King. Nintendo chwali się ocenami w reklamie. Nie wszyscy są jednak zachwyceni

Switch otrzymał w lipcu kolejnego mocnego exclusive'a. Chodzi oczywiście o Paper Mario: The Origami King.

Nintendo postanowiło przypomnieć nam w nowym filmiku o wysokich ocenach zgarnianych przez Paper Mario: The Origami King. Produkcja otrzymała nawet tak wysokie noty jak 10/10 (od redakcji Comicbook) i 9,5/10 od COGconnected. Trudno się zatem dziwić, że wydawca chwali się takimi sukcesami nowej odsłony Paper Mario.

Żeby nie było jednak tak słodko. Niektóre redakcje zdecydowały się na wyraźnie gorsze noty dla Paper Mario: The Origami King. Mówimy tu o ocenach na poziomie 6/10. Części krytyków nie spodobał się system walki i przesadna monotonia wizualna. Największym zarzutem wobec gry jest jednak "brak charakteru" znanego z poprzednich odsłon Paper Mario. Exclusive ma być wg części recenzentów pozbawiony charyzmy fabularnej, typowej dla poprzednich odsłon marki.

Gra zdobyła średnią ocen na poziomie 8/10 (serwis Metacritic). Gorzej tytuł oceniają użytkownicy Metacritic - średnia ich ocen to 6,8/10. Fani krytykują odejście marki od mechaniki RPG i system walki. Sprawdźcie przy okazji zwiastun premierowy The Origami King.

Tagi: Intelligent Systems Nintendo Paper Mario: The Origami King