Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 29.07.2020 17:24
Ori
644V

Twórcy Ori pracują nad nowym projektem wraz z wydawcą The Outer Worlds

Private Division poinformowało o nowej grze RPG akcji, za którą odpowiada studio Moon, twórcy serii Ori.

Private Division, czyli firma, która wydała na rynek m.in. The Outer Worlds, poinformowała odbiorców, że wraz ze studiem Moon, które odpowiada za serię Ori, pracują nad nowym projektem, który określają jako grę RPG akcji. 

W oficjalnym wpisie nie podano żadnych szczegółów dotyczących produkcji. Ma to być najambitniejszy projekt austriackiej ekipy, a patrząc, jaką furorę w sieci zrobiła ich najnowsza pozycja, Ori and the Will of the Wisps, to możliwe, że dostaniemy przysłowiowego "killera".

Tytuł jest we wczesnej fazie rozwoju, więc na oficjalne informacje będziemy musieli zaczekać zapewne do przyszłego roku. Według wpisu Private Division, nowy projekt może zadebiutować nie wcześniej, niż w 2022 roku. Trafi on zapewne na komputery osobiste oraz next-genowe konsole - PlayStation 5 i Xbox Series X. Do tej pory Moon Studios wydawało swoje tytuły jedynie na PC i XO, lecz warto wspomnieć, że Private Division to część Take-Two, którzy nie przepuszczą okazji wypuszczenia gry na dodatkową platformę, więc potencjalni nabywcy PS5 nie mają powodów do obaw.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/07/ori_dev_is_now_making_an_action_rpg_with_the_outer_worlds_publisher

Tagi: Moon Studios Ori and the Will of the Wisps Xbox Game Studios