PS5 „znacząco ulepsza oprawę”. Twórcy Projectu Athia zapewnią niemal identyczną jakość jak na PC

Gry
2536V
PS5 „znacząco ulepsza oprawę”. Twórcy Projectu Athia zapewnią niemal identyczną jakość jak na PC
Iza Łęcka | 28.07.2020, 07:34

Project Athia to zupełnie nowa produkcja przygotowywana przez Luminous Productions dla PS5 i PC. Square Enix zdradziło kilka nowych informacji o grze. Zgodnie z zapewnieniami, tytuł na konsoli Sony zaprezentuje jakość zbliżoną do wersji z PC.

Podczas The Future of Gaming nie zobaczyliśmy Final Fantasy XVI, choć Square Enix pokusiło się o pokazanie Projectu Athia. Ta owiana tajemnicą produkcja jest rozwijana przez Luminous Productions, czyli młody zespół japońskiego wydawcy, który dotychczas przeniósł Final Fantasy XV na Stadię.

W najnowszym numerze Weekly Toyo Keizai Plus Yosuke Matsuda opowiedział nieco o Project Athia. Szef Square Enix zapowiedział, że gra wykorzysta ray tracing i zaprosi graczy do otwartego świata:

„Gra Project Athia (tytuł tymczasowy), którą wydamy na PS5, jest produkcją w stylu open-world, w której użytkownicy mogą swobodnie poruszać się po świecie gry. PS5 znacząco ulepsza oprawę, m.in. dzięki zastosowaniu odbijającej światło technologii "ray-tracingu”. W porównaniu do tego, co widzimy na PC, jest ona niemal identyczna.”

Matsuda dodał również, że dzięki wykorzystaniu technologii deweloperzy mogą stworzyć „niewiarygodnie precyzyjny obraz”. Square Enix jednak nieustannie pragnie oferować gry na różne platformy, w tym także na najlepsze urządzenia:

„Nadal planujemy tworzenie dobrze zbalansowanych gier dopasowanych do cech danej platformy, w tym produkcji na smartfony i w chmurze, ale nigdy nie przestaniemy tworzyć tytułów dla platform high-endowych, takich jak PS5. Bo te urządzenia są pełne najlepszych technologii.”

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/07/project-athia-is-an-open-world-game-according-to-square-enix-president

Komentarze (92)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper