Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.07.2020 19:59
the last of us 2
986V

The Last of Us 2 - nad grą pracowała rekordowa ilość deweloperów

W sieci wylądowały szczegóły na temat The Last of Us 2 od studia Naughty Dog. Okazuje się, że nad produkcją pracowało ponad 2,3 tysiące deweloperów.

The Last of Us Part II i osoby pracujące nad ową grą nie mają łatwego życia, bowiem muszą mierzyć się z ogromną falą hejtu. Dyrektor generalny, Neil Druckmann, głośnie oznajmił, że niektóre osoby, które groziły jego pracownikom, zostały zgłoszone odpowiednim służbom. Parę dni temu powiedział, że „pier#%#& hejterów”, dziękując deweloperom za pomoc przy projekcie i mówiąc, co sądzi o hejterach.

Dzisiaj dowiadujemy się, że nad postapokaliptyczną przygodą, wydaną na rynek lekko ponad miesiąc temu, pracowało 14 zewnętrznych studiów (niektóre miały większy wkład w projekt, inne mniejszy). Ujawniono, że nad pozycją grzebało 2 332 deweloperów, w tym 2 169 zatrudnionych i około 163 wolnych strzelców. 

Z czternastu zespołów przynajmniej dwa zagościły w studiu Naughty Dog na długo, bowiem to oni przygotowali większość dźwięków (odgłosy walki czy broni) i edytowali nagrane przez aktorów głosy, aby idealnie połączyć je z otoczeniem.  Nie podano nazw rzeczonych zespołów, więc można zakładać, że nie są to jakieś duże studia, które pracują nad swoimi własnymi produkcjami.

 

Źródło: https://www.vg247.com/2020/07/27/the-last-of-us-part-2-cast-crew/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II