Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 26.07.2020 12:18
Hideo Kojima pracuje nad nową grą. Twórca konsultował się z mistrzem horroru, Junjim Ito
1260V

Hideo Kojima pracuje nad nową grą. Twórca konsultował się z mistrzem horroru, Junjim Ito

Od jakiegoś czasu mówi się, że Hideo Kojima pracuje nad nową grą skupiającą się na straszeniu. Żeby było ciekawiej, twórca Death Stranding skonsultował się z Junjim Ito, twórcą mang z gatunku horror.

Gdyby wszystko było tak jak chciał tego Hideo Kojima (i przy okazji wielu fanów), już jakiś czas temu dostalibyśmy horror spod jego dłuta, a sama seria Silent Hill być może powróciłaby do łask. Niestety, Hideo Kojima miał okazje jedynie przedstawić nam swój koncept, jakim jest wycofane Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza).

Być może nie doczekamy się powrotu wyżej wspomnianego tytułu, ale horroru stworzonego przez Hideo Kojimę już tak. Na to przynajmniej wskazuje fakt, iż deweloper kontaktował się z Junjim Ito - osobą tworzącą mangi z gatunku horror i to jedne z tych najbardziej zapadających w pamięć. Informacja pochodzi z poniżej umieszczonego wywiadu, który odbył się podczas obecnego Comic-Con.

Według powyższej wypowiedzi, Hideo Kojima poprosił autora mang o współpracę przy jego najnowszej grze. To jednak wszystko co wiemy, bo żadne szczegóły nie zostały jeszcze opublikowane.

Junji Ito pojawił się gościnnie w ostatniej grze nad którą pracował Hideo Kojima, czyli Death Stranding.

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCnKFQ3qLokC-6OS3YHNgGpw

Tagi: Hideo Kojima horror junji ito