Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 25.07.2020 10:30
Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age S szczegóły
725V

Dragon Quest XI S na PS4, Xboksa One oraz PC będzie bazowało na wersji z Nintendo Switch

Wygląda na to, że rozszerzona wersja najnowszej odsłony serii Dragon Quest, którą zapowiedziano podczas wczorajszej konferencji, może zawieść niektórych wyczekujących. 

Podczas wczorajszego pokazu Microsoftu nie zabrakło zapowiedzi Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age, a więc rozszerzonej wersji podstawowej gry, która w Europie debiutowała w 2018 roku. Dowiedzieliśmy się, że ta trafi na PS4, PC, a także na Xboksa do usługi Game Pass.

Choć premiera na konsolę Sony oraz Steam miała miejsce już wcześniej, była to pierwotna wersja tytułu. Dragon Quest XI S jest edycją rozszerzoną z dużą pulą dodatkowej zawartości, a także materiałami z 3DS. Warto zaznaczyć jednak, że graficznie projekt oparty będzie na wersji ze Switcha, a nie na wspomnianej powyżej, podstawowej. 

Oznacza to, że gra będzie osobnym wydaniem, a fani mogą spodziewać się obniżenia jakości grafiki oraz oświetlenia do poziomu tego, jakie miało miejsce przy okazji debiutu na konsoli od Nintendo. Sytuacji ciągnie ze sobą także dodatkową niewygodę.

Wygląda bowiem na to, że projekt może być czymś niezależnym od podstawowej wersji i wymagać dodatkowego zakupu. Na ten moment nie wiadomo, czy będzie funkcjonowała zniżka dla posiadaczy Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age (myślę, że można się jej spodziewać), albo jakikolwiek przywilej z racji zakupu "czystej" edycji. 

Prawdopodobnie przekonamy się bliżej końca roku, gdy będzie miała miejsce oficjalna premiera projektu. Cóż, pozostaje czekać i liczyć, że Square Enix rozwiąże w jakiś sposób tę sytuację. 

Źródło: https://gamingbolt.com/dragon-quest-11-s-on-ps4-xbox-pc-based-on-switch-release-no-upgrade-option-for-ps4-steam

Tagi: Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age Matrix Software (Japan) / Square Enix Square Enix