Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 25.07.2020 09:45
Eiyuden Chronicle to nowe Suikoden
667V

Eiyuden Chronicle zapowiedziane! Duchowy następca Suikodena trafi na nową generację, Nintendo Switch i PC

Fani serii Suikoden czekają na powrót kultowej serii japońskich RPG od lat. Wiele wskazuje na to, że wreszcie dostaniemy coś, co może zasklepić rany po braku kontynuacji. 

Seria Suikoden zdaje się dziś zapomniana przez jej twórców, choć jeszcze dwa lata temu mogło wydawać się, że czeka nas coś nowego. Niestety minęły kolejne dwa lata, a Konami dalej zdaje się nie zaprzątać sobie planu wydawniczego kolejną odsłoną cyklu

Na ratunek przybyła ekipa z Rabbit & Bear Studios, która potwierdziła oficjalnie, że pracuje nad ciekawym tytułem. Eiyuden Chronicle, bo tak została nazwana nadchodząca gra, która ma być duchowym spadkobiercą znanej i lubianej serii Suikoden. Co ważne, w załodze studia znajduje się masa głośnych twórców - na czele z Yoshitaką Murayamą.

W Sieci pojawił się także zwiastun rozgrywki, który zapowiada świetną przygodę. Jestem pewien, że fani jRPG mają na co czekać. Grę będzie można wspierać poprzez Kickstartera, gdzie kampania ruszy już 27 lipca (prawdopodobnie poinformujemy, gdy będą znane jakiekolwiek progi). O czym nie można zapomnieć, znamy także platformy, na które planuje się wydać tytuł. 

Eiyuden Chronicle ma zadebiutować na PlayStation 5, Xbox Series X, Nintendo Switch oraz PC. Data premiery? Cóż, jeśli dobrze pójdzie, to wciąż będziemy musieli nieco poczekać. Ta zaplanowana jest bowiem na jesień 2022 roku

Źródło: https://twitter.com/Nibellion

Tagi: KCET Konami suikoden