Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.07.2020 15:56
mafia remake
2022V

Mafia Remake z klasycznym trybem, który pozwoli „zagrać” w oryginalną jedynkę

Haden Blackman, deweloper ze studia Hangar 13, oznajmił, iż w remake'u Mafii znajdzie się klasyczny tryb pozwalający włączyć mechaniki znane z oryginału.

Dwa dni temu opublikowano gameplay z najbardziej wyczekiwanego remake'u tego roku, jakim jest Mafia: Edycja Ostateczna. Dzisiaj dowiadujemy się, że deweloperzy odpowiadający za ową produkcję pozwolą graczom na włączenie i dostosowanie klasycznego trybu, który ma sprawić, iż gracze nie będą wiedzieć, czy grają w odświeżony tytuł czy też oryginał.

Haden Blackman z ekipy Hangar 13 oznajmił w wywiadzie dla portalu Sirus Gaming, że zespół pracował niestrudzenie, aby zapewnić odbiorcom możliwość takiego podejścia do rozgrywki, jakiego oni sami sobie zażyczą. 

Jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy jest dla mnie to, że wielu weteranów [którzy tworzyli oryginalną Mafię - dop.red.] przyszli do studia i tworzą obecnie klasyczny tryb. - napisał deweloper

Tryb klasyczny posiada wiele mechanik znanych z oryginalnej przygody w Lost Heaven, fikcyjnym miasteczku, w którym rozgrywała się akcja jedynki. Nie podano wielu szczegółów, lecz Blackman potwierdził, że będzie można dostosować fizykę jazdy (można zakładać, że ta z remake'u będzie prostsza), a także ustawić, jak będzie zachowywała się policja w stosunku do naszych wykroczeń. Więcej mechanik nie podano, ale deweloper obiecuje, że pozwolą one graczowi bawić się w idealnie odwzorowane odświeżenie, jedynie ze zmienioną oprawą graficzną.

Dla przypomnienia - Mafia: Edycja Ostateczna zadebiutuje trochę później, niż pierwotnie planowano. Jej premiera ma odbyć się 25 września na komputerach osobistych oraz konsolach. PlayStation 4 i Xboksie One.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/07/23/mafia-definitive-edition-classic-mode/

Tagi: 2K Games Hangar 13 Mafia: Edycja Ostateczna