Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.07.2020 13:11
Dragon Age 4
944V

Dragon Age 4 powstaje, ale z utrudnieniami. BioWare mówi o kontynuacji kultowej marki

Od dłuższego czasu wiemy, że BioWare pracuje nad Dragon Age 4. Pytanie na jakim etapie prac znajdują się autorzy serii Mass Effect?

Po porażce związanej z premierą powszechnie krytykowanego Anthem BioWare z pewnością jest teraz znacznie ostrożniejsze w odsłanianiu swoich planów. Słynne studio nie może sobie pozwolić na kolejną wizerunkową klapę.

Zapewne w związku z tą presją jeszcze sporo poczekamy na ujawnienie pierwszych materiałów z wyczekiwanej kontynuacji Dragon Age. Póki co główny producent Dragon Age 4 potwierdza, że prace nad projektem postępują - choć nie bez pewnych utrudnień związanych z pandemią koronawirusa. Chodzi o wymóg pracy zdalnej.

"Zdaję sobie sprawę, że większość z was przychodzi tu po wieści o Dragon Age i że ostatnio nie było ich wiele. Pozwolę sobie napisać kilka rzeczy, o których mogę mówić:
1. Pracujemy nad kolejnym Dragon Agem.
2. Tak, pracujemy z domów.
3. Praca zdalna z domu stanowi utrudnienie.
4. Czynimy postępy." - napisał Mark Darrah z BioWare.

Dobrze wiedzieć, że prace nad Dragon Age 4 postępują, ale nadal nie wiemy w zasadzie nic o fabule, postaciach czy chociażby mechanizmie walki z szykowanego projektu. Fani mają nadzieję, że w grze zachowany zostanie mechanizm walki opierający się na taktycznych motywach i tzw. aktywnej pauzie, ale możliwe jest niestety, że BioWare zmieni markę np. w grę akcji. Niestety wielu deweloperów odpowiedzialnych za serię Dragon Age opuściło w ostatnich latach szeregi BioWare, co może niepokoić fanów serii, liczących na powrót klasycznych, roleplayowych mechanizmów i systemów.

Przy okazji przypominam, że na rynku w 2021 powinny pojawić się remastery trylogii Mass Effect. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Źródło: Twitter

Tagi: BioWare Dragon Age 4 Electronic Arts