Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.07.2020 15:00
Project Oxygen
1502V

Project Oxygen zmierza na PS5, Xboksa Series X i PC. Studio zapowiada „nową jakość w polskim gamingu”

Project Oxygen to pierwsza produkcja nowego studia Far From Home, które chce zaprezentować w polskiej branży zupełnie nową jakość. Na dobry początek otrzymaliśmy zapowiedź pierwszej gry – produkcja zmierza na PlayStation 5, Xboksa Series X oraz PC.

Far From Home to wrocławskie studio składające się z byłych deweloperów pracujących przy między innymi Dying Light, Dying Light 2, Dead Island, The Medium, Chernobylite oraz Divinity: Original Sin 1 i 2. Twórcy rozwijali wiele gier AAA, a teraz chcą zaproponować graczom zupełnie nowe IP.

Pierwsza produkcja o roboczej nazwie Project Oxygen zaprowadzi graczy do ciekawego świata – zainteresowani wcielą się w naukowca przemierzającego zniszczoną Ziemię za pomocą własnoręcznie stworzonego sterowca. Akcja zostanie przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby, a podczas przygody śmiałkowie będą odkrywać nieznany i wrogi świat, w którym od dawna nie ma już ludzi. Mimo to główny bohater zostanie zmuszony do eksplorowania planety, by poszukiwać materiałów, narzędzi oraz składników do realizacji swojej misji.

Twórcy zaproszą odkrywców do zbadania Ziemi, która została zniszczona przez globalną, ekologiczną katastrofę:

„Globalna katastrofa ekologiczna spowodowała pokrycie całej powierzchni Ziemi grubą warstwą trującego pyłu. Ludzie ratowali się ucieczką ku niebu, próbując przeżyć na górnych piętrach wieżowców oraz naprędce budując prowizoryczne konstrukcje. Niestety, wszystko skończyło się klęską i ostateczną zagładą. Pozostaje tajemnicą, jak nielicznym udało się przetrwać i co się z nimi dalej działo.”

Wydarzenia z produkcji rozpoczną się setki lat po katastrofie – wtedy to główny bohater odkryje, że pod grubą warstwą pyłu funkcjonują zupełnie nowe formy życia, które opanowały toksyczną dla bohatera przestrzeń. Twórcy podkreślają, że każde zanurzenie się w odmętach planety przyniesie nam odpowiedzi na trudne pytania i pozwoli graczom zbierać cenne surowce, ale będzie to jednocześnie bardzo niebezpieczna rozgrywka.

Project Oxygen

W Project Oxygen sterowiec będzie „Ostatnim Domem na Ziemi”. Deweloperzy zamierzają wykorzystać statek powietrzny, który będzie głównym elementem gry:

„Zaawansowana technologicznie i zarazem możliwa do rozbudowy maszyna jest bezpieczną przystanią w przerwach eksploracji pełnego niebezpieczeństw świata zewnętrznego. Pozwala graczowi na podróżowanie między ruinami dawnych miast, zapewni odpoczynek i regenerację, umożliwia przechowywanie oraz crafting przedmiotów, oraz prowadzenie badań nad naturą świata”

Far From Home chce zaproponować graczom nową jakość, ale studio podkreśla, że celuje w segment AA+. To najlepszy wybór dla deweloperów, którzy mogą maksymalnie wykorzystać potencjał swojego zespołu i jednocześnie w rozsądny sposób wykorzystywać budżet. AA+ pozwoli twórcom na ominięcie problemów, z którymi mierzą się wysokobudżetowe tytuły, ale jednocześnie autorzy nie chcą iść na kompromisy związane z jakością – jak to często bywa w mniejszych pozycjach.

Brzmi intrygująco? Project Oxygen powstaje od ponad pół roku i deweloperzy wykorzystują do przygotowania gry Unreal Engine. Tytuł zmierza na trzy platformy i na początku zapewni rozgrywkę dla jednego gracza – w przyszłości zespół będzie chciał zaoferować tryb kooperacji.

Źródło: Informacja prasowa: Far From Home

Tagi: Far From Home Project Oxygen