Persona stała się potęgą. Atlus chwali się globalnym wynikiem sprzedaży

Gry
950V
Persona stała się potęgą. Atlus chwali się globalnym wynikiem sprzedaży
Bartosz Dawidowski | 22.07.2020, 10:18

Atlus pochwalił się niedawno, że wydanie Persona 4 Golden na PC znacznie podbiło wynik sprzedaży tego RPG-a. Sprawdźmy jak wygląda sytuacja sprzedażowa z całą marką.

Atlus podał dzisiaj, że Persona 5 Royal rozeszła się w nakładzie ponad 1,4 mln kopii na całym świecie. Rozszerzone wydanie popularnego RPG zostało wydane w Japonii w październiku 2019 roku, a w marcu 2020 roku na rynkach reszty świata.

Pierwotne wydanie Persona 5, czyli jednego z najlepszych jRPG-ów ostatnich lat, rozeszło się w nakładzie ponad 3,2 mln sztuk do grudnia 2019 roku. Dzięki wydaniu Persona 5 Royal piąta odsłona serii znalazła zatem już ponad 4,6 mln nabywców.

Niezły wynik wygenerowało też Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers. Tytuł rozszedł się tylko w Japonii i na rynkach azjatyckich w nakładzie 480 tys. kopii na PS4 i Switch. Niestety Atlus nie ogłosił jeszcze termin premiery gry dla rynków zachodnich.

Całkowity wynik sprzedaży serii Persona (która w pierwotnych zamiarach miała być tylko spin-offem marki Shin Megami Tensei) to już ponad 13 mln kopii. W tym rezultacie zawierają się również najnowsze dane, czyli sprzedaż Persona 5 Royal i pecetowego wydania Persona 4 Golden, o którym pisaliśmy tutaj.

Źródło: https://www.siliconera.com/persona-5-royal-sells-over-1-4-million-worldwide-series-sales-at-13-million/

Komentarze (84)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper