Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2020 20:28
ps5 kontroler
1659V

PS5 otrzyma nową funkcję. Sony pozwoli dzielić się grywalnymi fragmentami rozgrywki

Sony na nowej generacji zaoferuje graczom nową funkcję przycisku Share. Najnowszy patent prezentuje opcję, dzięki której gracze stworzą fragment gry i właśnie nim podzielą się ze znajomymi.

Już kilkukrotnie pojawiały się informacje, według których Sony może zapewnić graczom nową funkcję związaną z przyciskiem Share. W zeszłym tygodniu opublikowano szczegóły patentu, który przedstawia właśnie możliwość dzielenia się rozgrywką za pomocą nowej opcji.

Na jednym z rysunków widzimy możliwości Share i obok wykonywania screenów, przygotowywaniu streamów oraz SharePlay, pojawia się nowa opcja zatytułowana „Video (Playable)”.

W szczegółach znalazły się informacje o „dzieleniu się grywalnymi segmentami gier”, które będą odtwarzane według zaleceń autora materiału. Gdy gracz stworzy fragment i zdecyduje się go udostępnić, to jego znajomy rozpocznie rozgrywkę w tym samym momencie i z identycznymi statystykami.

Funkcję w zasadzie można porównać do tworzenia krótkich demonstracji, które zdaniem Sony będą „zwiększać zadowolenie użytkowników i popularność gier”. Firma jest przekonana, że tworzenie takich demówek zachęci ludzi do kupowania produkcji.

W zasadzie łatwo sobie wyobrazić stworzenie takiego „dema” z bardzo widowiskowego momentu w grze, który zostanie udostępniony nawet przez Sony i firma może sprawić, że niektórzy gracze zdecydują się nabyć pełną wersję tytułu.

Warto dodać, że Sony może na premierę PS5 odświeżyć PS Plus, a według ostatnich doniesień firma zdecyduje się na ograniczoną przedsprzedaż PlayStation 5.

PS5 tworzenie demek patent

Źródło: https://playfront.de/ps5-create-button-in-einem-patent-erklart/

Tagi: patent playstation 5 ps5 sony