Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.07.2020 17:50
The Last of Us 2
1396V

The Last of Us 2 najchętniej kupowaną grą czerwca w USA, ale tytuł nie pobił rekordu

Najnowsza produkcja Naughty Dog została najchętniej kupowaną produkcją ubiegłego miesiąca w Stanach Zjednoczonych, ale The Last of Us 2 nie zdołało pobić wielkiego wyniku Insomniac Games. Poznajcie szczegółowe informacje z USA.

The Last of Us Part II to rekordzista Sony na aktualnej generacji i tytuł udowodnił swoją wartość na amerykańskim rynku – to właśnie ta produkcja była najchętniej kupowaną grą czerwca. NPD Group potwierdziło świetny wyniki uzyskane przez pozycję Naughty Dog.

Przygoda Ellie to równocześnie trzecia najchętniej kupowana propozycja w 2020 roku, a ósma biorąc pod uwagę całe dwanaście miesięcy. Mimo, że gra nie podbiła wspomnianych rekordów, to właśnie The Last of Us 2 zarobiło w 2020 roku najwięcej.

Mat Piscatella potwierdził jeszcze jedną ciekawostkę – The Last of Us 2 nie pobiło Marvel's Spider-Man od Insomniac Games. Trzeba zaznaczyć, że tytuł z Peterem Parkerem w roli głównej miał więcej czasu na osiągnięcie rezultatu: Spider-Man debiutował siódmego dnia miesiąca, a The Last of Us 2 dopiero 19 czerwca.

Sony aktualnie nie potwierdziło nowych wyników The Last of Us 2. Gra w zaledwie trzy dni osiągnęła ponad 4 mln sprzedanych egzemplarzy, ale możemy mieć pewność, że ten rezultat został już znacząco pobity. W ostatnich dniach Neil Druckmann nie wspomina o osiągach gry, a tłumaczy się z między innymi oskarżeń fanów o ingerencję Sony w projekt pozycji.

The Last of Us 2 wynik USA czerwiec 2020

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-last-of-us-part-2-is-sonys-second-biggest-us-launch-ever/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II