Iza Łęcka Iza Łęcka 18.07.2020 03:04
Gamer Girl
22993V

Gamer Girl zbiera bardzo negatywne opinie. Sony i Microsoft odcinają się od gry

FMV Future zaprezentowało wczoraj Gamer Girl, która spotkała się z gigantyczną krytyką graczy, którzy oskarżają twórców o powielanie krzywdzących stereotypów. Co więcej, Sony oraz Microsoft odcinają się od produkcji – zwiastun zniknął z oficjalnego kanału PlayStation oraz Xboksa.

Gamer Girl to najnowsza produkcja studia FMV Future, autorów The Bunker, którzy zdecydowali się na zaskakującą tematykę najnowszej gry. Deweloperzy ponownie stawiają na Full Motion Video, a rozgrywka opiera się przede wszystkim na dokonywaniu pewnych wyborów w trakcie filmowych scenek, jednak tym razem główną bohaterką zostaje popularna streamerka.

Gamer Girl i sporo kontrowersji wokół gry

Zadaniem graczy jest wcielenie się w moderatora streamu Abicake99, który w trakcie rozgrywki  będzie odpowiadał na prywatne wiadomości, podejmował decyzje związane z publikacją postów czy też pomagał dziewczynie, dbając o jej komfort. Do współpracy zostali zaangażowani prawdziwi streamerzy, którzy mogą mieć „ukryte motywy”. Gra przedstawi historię porównywaną przez wydawcę do The Blair Witch Project i Paranormal Activity, ponieważ los  streamerki nie będzie najłatwiejszy, na swojej drodze spotka ona napastników – zadaniem gracza będzie zapewnienie jej bezpieczeństwa.

Po publikacji najświeższego materiału, Gamer Girl spotkała się z gigantyczną krytyką. Pod oficjalnym filmikiem zamieszczonym na YouTube znajduje się już ponad 1000 negatywnych reakcji, a Sony oraz Microsoft postanowiły ukryć materiał ze swoich kanałów – jest on teraz ustawiony jako prywatny.

Gracze zarzucają produkcji powielanie stereotypów oraz negatywną prezentację kobiecego streamingu. W odpowiedzi na wszelkie negatywne opinie Wales Interactive wydało oświadczenie, w którym podkreśla, że prace nad tytułem zostały poprzedzone czteroletnim okresem badań i przeprowadzeniem dziesiątek wywiadów ze streamerkami. Wydawca podkreśla, że „większość z nich doświadczyła w Internecie różnego rodzaju nadużyć”, a niektóre postanowiły się podzielić swoimi przeżyciami – na tej podstawie został stworzony scenariusz, za który odpowiada Alexandra Burton, odtwórczyni głównej roli.

„Gamer Girl opowiada o wpływie komentarzy i działań użytkowników na zdrowie psychiczne i samopoczucie streamera. Powodem, dla którego FMV Future stworzyło tę grę, było podjęcie kwestii toksycznego środowiska, które często pojawia się w Sieci za sprawą anonimowych użytkowników...”

Źródło: YouTube

Tagi: FMV Future gamer girl Wales Interactive