PS4 z wielkimi zmianami. Firmware 8.0 testowany przez graczy – znamy nowości

Gry
12952V
PS4 z wielkimi zmianami. Firmware 8.0 testowany przez graczy – znamy nowości
Iza Łęcka | 18.07.2020, 03:03

Sony nie zapomina o PS4 i przygotowuje nowe funkcje. W nocy pierwsi gracze otrzymali zaproszenia do testowania firmware 8.0 - tym razem nie jest to zwykła poprawka stabilności systemu. Japoński producent szykuje kilka nowości.

Jeszcze dzisiaj zobaczymy szczegóły kontrolera PS5, ale nie oznacza to, że włodarze japońskiej korporacji zapominają już o PS4. Pod koniec maja pojawiła się kolejna mało istotna aktualizacja systemu PlayStation 4, która wprowadziła wyłącznie poprawę wydajności systemu, natomiast w nocy część graczy zostało zaproszonych do testowania aktualizacji 8.0. W końcu posiadacze PS4 mogą oczekiwać na większe nowinki.

Dalsza część tekstu pod wideo

PS4 firmware 8.0 testowane przez graczy

Aktualizacja systemu PlayStation 4 w głównej mierze zajmuje się rozgrywką ze znajomymi oraz wysyłaniem wiadomości. Ponownie dopracowywane te elementy, z których będzie mogło skorzystać spore grono graczy.

Firmware 8.0 zajmuje zaledwie 500MB, ale oferuje sporo zmian:

 • Podczas rozpoczynania Imprezy można teraz wybrać utworzenie nowej grupy lub istniejącą grupę. Po utworzeniu nowej grupy, zostanie ona zapisana nawet po zakończeniu Imprezy. Możesz rozpocząć nową Imprezę z tymi samymi członkami, wybierając grupę, którą wcześniej utworzyłeś.
 • Możesz teraz używać swojej grupy podczas Imprezy i w wiadomościach. Możesz wysyłać wiadomości do grupy utworzonej na Imprezie lub rozpocząć Imprezę z grupą, z którą wymieniałeś się wiadomościami.
 • Podczas Imprezy do ekranu zostały dodane wiadomości. Po wybraniu ikonki wiadomości wyświetlą się wiadomości wymieniane między członkami grupy.
 • Ustawienia publiczne/prywatne dla Imprezy zostały usunięte. Tylko członkowie grupy mogą dołączyć do Imprezy.
 • Teraz możesz zmienić ustawienia Imprezy z menu opcji, które jest wyświetlane na ekranie po wybraniu party. Ustawieniami połączenia Imprezy można również zarządzać po wybraniu opcji [Party Voice Chat Connection], która została dodana do ustawień party.
 • Uczestnicy mogą teraz zobaczyć, kiedy mikrofon jest wyciszony.
 • Teraz możesz dołączyć do Imprezy, nawet jeśli są w niej już uczestnicy, których zablokowałeś. Gdy dołączysz do Imprezy z zablokowanym przez siebie graczem lub gdy zablokowany gracz dołączy do Imprezy, otrzymasz powiadomienie. Podczas Imprezy nie będziecie się słyszeć i nie będą wyświetlane gry, w które gracie jak również Twój status Share Play. Ponadto, zablokowany użytkownik nie zostanie powiadomiony o tym, że go zablokowałeś.
 • Sesje "Zagrajmy razem" nie mogą być już rozpoczynane podczas Imprezy. W przypadku gier wieloosobowych online możesz rozpocząć sesję w ramach gry.

Inne zaktualizowane funkcje:

 • Wyciszenie wszystkich mikrofonów zostało dodane do szybkiego menu pod dźwiękiem/urządzeniami. To ustawienie powoduje wyciszenie wszystkich mikrofonów podłączonych do PS4.

Następujące zmiany zostały wprowadzone do kontroli rodzicielskiej:

 • Komunikacja z innymi graczami i przeglądanie treści stworzonych przez innych graczy zostały połączone, stając się teraz komunikacją i treściami stworzonymi przez użytkowników. Jeśli dla któregokolwiek z tych ustawień wybrano opcję "Niedozwolone", po aktualizacji ustawienie zostanie zapisane.

Dla społeczności wprowadzono następujące zmiany:

 • Nie można już tworzyć stron z obszaru Społeczności. Będziesz musiał stworzyć grupę w Imprezie.
 • Nie możesz już tworzyć nowych Wydarzeń – Wydarzenia utworzone przed aktualizacją nadal będą się odbywać, natomiast Imprezy i Turnieje organizowane przez twórców gier będą się wciąż odbywać.
 • W przypadku niektórych funkcji zmieniła się treść wyświetlana na ekranie, jak również wygląd ekranu.
Źródło: https://mp1st.com/news/report-ps4-system-software-update-8-00-beta-test-has-started

Komentarze (93)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper