Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.07.2020 10:49
Ghost of Tsushima na PS4 Pro
2315V

Ghost of Tsushima zachwyca grafiką. Analiza oprawy na PS4 Pro

Ghost of Tsushima zgarnia bardzo wysokie oceny w recenzjach i masę pochwał za oprawę wizualną. Warto przyjrzeć się wykonaniu grafiki trochę dokładniej.

Ekipa DigitalFoundry przygotowała kolejną, bardzo dokładną analizę graficzną gry. Tym razem chodzi o oprawę w ślicznie się prezentującym Ghost of Tsushima - w wersji na PS4 Pro.

Redakcja zaczyna od zachwytów nad ogólną stylistyką Ghost of Tsushima.  Grając na PS4 Pro tytuł oferuje 2 tryby wizualne. W domyślnym module otrzymujemy rozdzielczość natywną na poziomie 1800p (skalowaną metodą checkerboard). W trybie stawiającym na wydajność gra działa natomiast na PS4 Pro w rozdzielczości 1080p.

Okazuje się, że w obu trybach gra działa z satysfakcjonującym frameratem na PS4 Pro. To idealnie stabilne 30 fps w trybie wydajności (czyli w rozdzielczości natywnej 1080p), które jest zablokowaną wartością. Zapewnia to subiektywnie bardzo dobre odczucie płynności animacji. Odrobinę gorzej sytuacja wygląda w wysokim trybie jakości obrazu (1800p), ale spadki do 27-28 klatek nad sekundę są tak rzadkie, że DigitalFoundry mimo wszystko poleca granie w domyślnym trybie graficznym na PS4 Pro. 

Największym osiągnięciem tytułu wg Digital Foundry jest niesamowite zredukowanie czasów loadingów. Jak widać do loadingów trwających często kilka-kilkanaście sekund (przy opcji fast travel to maksymalnie ok. 20 sekund!) nie potrzeba nośnika SSD, tylko doskonałej optymalizacji wykonanej przez deweloperów.

Summa summarum Ghost of Tsushima okazuje się jednym  z najpiękniejszych tytułów, dostępnych na PS4. W zasadzie jednym minusem oprawy gry jest nie najlepiej zachowująca się kamera.

Przegląd ocen Ghost of Tsushima znajdziecie w tym miejscu.

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch