Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.07.2020 11:45
Flight Simulator grafika
817V

Microsoft Flight Simulator. Ewolucja grafiki przez 38 lat istnienia marki

Microsoft Flight Simulator szykuje się już do sierpniowej premiery - w 3 ujawnionych w ostatnim tygodniu wydaniach. Warto zatem w tym momencie przyjrzeć się ogromnemu postępowi graficznemu, jaki dokonał się na przestrzeni lat w serii.

Microsoft Flight Simulator wleci na półki sklepowe już 18 sierpnia - na początku na PC. Gra w wersji na Xbox One trafi na rynek prawdopodobnie dopiero w 2021 roku.

Warto w tym momencie rzucić okiem na grafikę z poprzednich odsłon marki. Głównie pod kątem niesamowitego postępu wizualnego, który poczynił się na przestrzeni 38 lat (pierwsza odsłona marki pojawiła się na rynku w 1982 roku). Warto pamiętać, że każda odsłona serii wywoływała zachwyty jakością wizualną - w szczególności szokiem było przejście w 1993 roku na siatkę geometryczną pokrytą teksturami. Praktycznie każda odsłona Flight Simulatorów wymagała też na starcie niezwykle mocnych konfiguracji sprzętowych PC.

Przypominam, że Microsoft ujawnił już 3 wydania gry na PC, które znajdziemy w sklepach 18 sierpnia. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Źródło: PC Gamer/YouTube

Tagi: Asobo Studio flight simulator Microsoft Flight Simulator Xbox Game Studios