Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.07.2020 17:55
Grant Imahara
1830V

Grant Imahara nie żyje. Wynalazca z Pogromców Mitów miał 49 lat

Jeden z wynalazców „Pogromców Mitów”, Grant Imahara nie żyje. Specjalista zajmujący się efektami specjalnymi w filmach miał zaledwie 49 lat. Wiadomość potwierdziła stacja Discovery.

Grant Imahara był amerykańskim ekspertem w dziedzinie elektroniki i robotyki, który do 2014 roku występował w programie „Pogromcy mitów”. Imahara wystąpił w ponad 200 odcinkach „Mythbusters” i pomimo faktu, że inżynier nie brał już aktywnego udziału w tworzeniu kolejnych epizodów, to jednak posiadał wielu fanów.

Po zakończeniu studiów, Imahara został zatrudniony jako inżynier przez Lucasfilm, ale szybko przeniósł się do działu efektów wizualnych, gdzie pracował przez 9 lat. Był on zaangażowany w tworzenie efektów specjalnych do między innymi: „Zaginiony świat: Jurassic Park”, „Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo”, „Kosmiczna załoga”, „A.I. Sztuczna inteligencja”, „Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów”, „Terminator 3: Bunt maszyn”, „Matrix Reaktywacja”, „Matrix Rewolucje”, „Van Helsing” czy też „Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów”.

Wiadomość o śmierci eksperta potwierdziła stacja Discovery, która nie przedstawiła żadnych szczegółów zgonu, jednak Hollywood Reporter potwierdziło, że aktor zmarł na skutek tętniaka mózgu.

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/grant-imahara-dead-mythbusters-host-was-49-1303101

Tagi: Grant Imahara Mythbusters pogromcy mitów