Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.07.2020 09:36
Deadly Premonition 2 grafika
1021V

Deadly Premonition 2 to jedna z najgorzej zoptymalizowanych gier konsolowych w historii. Analiza grafiki

Deadly Premonition 2 doczekało się ogromnego rozstrzału ocen w recenzjach - od 2/10 do 10/10. Główna w tym "zasługa" tragicznego stanu technicznego exclusive'a na Switch. Pora dokładnie przeanalizować sytuację.

Redakcja DigitalFoundry postanowiła wziąć pod lupę Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise. Głównie w związku z raportami o "szokującym" działaniu Deadly Premonition 2.

Niektórzy twierdzą, że kiepski framerate Deadly Premioniton 2 to "część DNA marki" (stąd pewnie bardzo wysokie oceny tytułu). Trudno mimo wszystko wybaczyć deweloperom tak kiepską optymalizację kodu switchowego exclusive'a. Szczególnie, że tytuł działa gorzej, niż część pierwsza.

W 4 minucie nagrania możemy przyjrzeć się porównaniu Deadly Premonition 2 z pierwszą częścią działającą na X360. Widać tutaj wyraźnie, że grafika (wraz z frameratem) uległy pogorszeniu. Graficzna tragedia zaczyna się w 11 minucie nagrania. Tytuł generuje 10-15 fps podczas eksploracji miasta, co trudno nazwać satysfakcjonującym wynikiem. Z podobnym frameratem mamy do czynienia w przypadku gry w trybie przenośnym. To wszystko przy niskiej rozdzielczości obrazu. 

Gra działa na silniku Unity, z którym ewidentnie deweloperzy sobie nie poradzili na Switch. Trudno powiedzieć czy tak duże problemy z grafiką mogą zostać poprawione przez aktualizację.

Oceny Deadly Premonition 2 możecie poznać w tym miejscu.

Źródło: DigitalFoundry/YouTube

Tagi: Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise Rising Star Games Toybox