Iza Łęcka Iza Łęcka 09.07.2020 07:00
PS5 PS4 PS3 PS2 PSX
6823V

PS5 może otrzymać gry z PS3, PS2 i pierwszego PlayStation. Intrygujący pomysł Sony

PS5 przy pomocy Wstecznej Kompatybilności umożliwi ogrywanie produkcji z PS4. Gracze jednak wciąż pytają – a co z PlayStation 3, PlayStation 2 i pierwszym PlayStation? Pojawił się pomysł, który w ostateczności może okazać się skutecznym rozwiązaniem.

Microsoft przedstawił wszelkie szczegóły dotyczące Wstecznej Kompatybilności na Xboksie Series X. Nowa konsola Amerykanów nie tylko pozwoli na włączenie wszystkich gier z Xboksa One i produkcji z poprzednich generacji (tytuły z Xboksa 360/Xboksa z programu), ale przy wykorzystaniu swojej mocy znacząco poprawi jakość rozgrywki. Tytuły mogą działać nawet w 120 klatkach na sekundę, a wsparcie HDR pojawi się także w grach z pierwszego Xboksa.

Zdaniem Microsoftu, Xbox Series X to „najbardziej wydajna i kompatybilna konsola nowej generacji”. Tymczasem Sony wciąż nie podzieliło się informacjami o Wstecznej Kompatybilności na PS5, gdyż wydaje się niezwykle prawdopodobne, że urządzenie otrzyma tylko możliwość łatwego powracania do tytułów z PS4. Jim Ryan w zeszłym roku potwierdził, że „PS5 zostało zaprojektowane do grania w gry z PS4”. Co jednak z poprzednimi konsolami?

W tym roku Sony zgłosiło w Japonii patent, według którego konsola będzie miała możliwość emulacji gier z PlayStation 3, PlayStation 2 i PlayStation z wykorzystaniem chmury:

„Duża liczba gier z PS1/PS2/PS3 i różnych generacji konsol może być przechowywana i używana za pośrednictwem biblioteki produkcji w chmurze. Gry te mogą być uruchamiane na wirtualnej maszynie symulującej system operacyjny powiązany z każdą konsolą do gier.”

Nie możemy mieć pewności, że we wskazany wyżej sposób Sony zapewni wsparcie gier z poprzednich platform, ponieważ przytaczamy tylko treść patentu, który najpewniej jest sprawdzany i testowany. W obliczu możliwości konkurencji wydaje się jak najbardziej zrozumiałe, że Japończycy poszukują podobnego rozwiązania. Problemem w tym wypadku okazuje się możliwość włączania wcześniej kupionych tytułów - musimy jednak czekać na oficjalne wiadomości.

PlayStation 5 -chmura PS3 PS2 PSX - 3

PlayStation 5 -chmura PS3 PS2 PSX - 2 PlayStation 5 -chmura PS3 PS2 PSX - 1

Sony już w ubiegłym roku potwierdziło, że wykorzystując chmurę chce na nowej generacji oferować graczom wybór i udostępniać gry z trzech źródeł: płyt Blu-ray, pobieranych z PlayStation Store oraz poprzez streaming.PlayStation 5 -chmura PS3 PS2 PSX - 4

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-files-a-patent-to-enable-game-emulation-across-ps1-ps2-ps3-titles/

Tagi: PlayStation 2 playstation 3 playstation 4 playstation 5 ps2 ps3 ps4 ps5 Sony wsteczna kompatybilność