Iza Łęcka Iza Łęcka 07.07.2020 07:39
The Last of Us 2 Ellie z gitarą
6867V

The Last of Us 2 z zupełnie innym sensem zakończenia? Gracze wierzą w nową teorię

Zakończenie The Last of Us 2 nie jest jednoznaczne. Naughty Dog nie mówi wprost, co wydarzyło się z bohaterami, tymczasem najnowsza teoria graczy dotycząca ostatniej przygody Ellie jest o wiele bardziej pozytywna. [UWAGA NA SPOILER]

Jeśli wciąż nie zakończyliście przygody Ellie – nie czytajcie dalej. Wiadomość zawiera spoilery dotyczące zakończenia The Last of Us Part II, których nie udało się pominąć przytaczając teorię graczy.

[UWAGA NA SPOILER]

W Sieci wciąż nie brakuje opinii dotyczących „fatalnego zakończenia The Last of Us 2”, gdyż na pierwszy rzut oka Ellie, pałając żądzą zemsty, zniszczyła swoje całe życie. Chęć odegrania się za wyrządzone krzywdy sprawiła, że straciła nie tylko Joela, ale również miłość swojego życia oraz ostatnią pamiątkę po swoim opiekunie – możliwość powracania do klimatycznego utworu granego na gitarze.

Część graczy snuje jednak zupełnie odmienną teorię, z którą mogliście się już spotkać, bowiem alternatywne znaczenie zakończenia jest coraz szerzej komentowane. Według opinii, Ellie wracając na farmę jest przygotowana, że nie spotka Diny - jakby była przygotowana, że dom będzie opuszczony, dlatego też nie woła imienia ukochanej. Ostatnia wizyta na farmie ma być pożegnaniem z Joelem. Nie mogąc już odegrać jego piosenki, bohaterka pragnie chwilę pobyć w dobrze znanym miejscu. Teoria głosi, że Ellie w ten sposób żegna się ze swoim ojcem, godząc się zarówno z jego śmiercią, jak i ze zdradą, której doświadczyła pod koniec pierwszej odsłony gry.

Protagonistka ma na ręce bransoletkę, której nie posiadała podczas pojedynku z Abby – a jest to prezent od Diny. Gracze dodatkowo dostrzegają, że nie ma przy sobie broni, jest przebrana, więc mogła po drodze wrócić do Jackson, gdzie spotkała ukochaną. Ważny jest również szczegół związany z listem – przed wyruszeniem do Kalifornii, możemy zapoznać się z wiadomością od matki Jessiego, która podkreśla, że zawsze znajdzie się dla nich miejsce w Jackson. To właśnie ta informacja miałaby sprawić, że Ellie na początku wróci do Jackson, gdzie spotka rodzinę i przyjaciół, a dopiero po jakimś czasie zdecyduje się na pożegnanie z Joelem.

Oczywiście, jest to wyłącznie teoria, a Naughty Dog najpewniej nie pokusi się o przedstawienie szczegółów i wytłumaczenie zakończenia. Trzeba jednak przyznać, że nawet tak drobne detale są dla graczy okazją do przemyśleń, a deweloperzy sprytnie opracowali fabułę, nie podając wszystkiego na tacy. Sympatycy IP poszukują teraz najdrobniejszych informacji, by poznać prawdę o historii Ellie.

Warto dodać, że The Last of Us 2 jest wciąż najchętniej kupowaną grą w Wielkiej Brytanii, a Naughty Dog zabrało głos w sprawie gróźb kierowanych w stosunku do jednej z aktorek zaangażowanych w rozwój produkcji.

The Last of Us 2 Ellie koniec

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/07/06/the-last-of-us-part-ii-ending-ellie-dina-bracelet-spoilers/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II