Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.07.2020 12:58
Manor Lords
1164V

Manor Lords. Polska strategia o budowaniu i obronie średniowiecznego miasta wygląda wspaniale

Po sukcesie kapitalnego Kingdom Come: Deliverance coraz więcej firm próbuje swoich sił w realistycznych, średniowiecznych klimatach. Najnowszą produkcją w tym stylu jest Manor Lords, nad którym pracuje jeden twórca z Polski.

Manor Lords to fuzja strategii i gry ekonomicznej, w której zajmujemy się projektowaniem i rozbudową średniowiecznego miasta.

Studio Slavic Magic stawia na duży realizm, inspirując się historycznymi tekstami i rycinami z Europy, z XI-XV wieku. W grze uwzględniane są zmiany pór roku, warunków atmosferycznych i takie czynniki jak szalejący głód czy epidemie, które dziesiątkowały średniowieczne osady.

W grze pojawią się też inne motywy, niż tylko budowanie. W Manor Lords będziemy musieli też zając się zbrojną obroną osady, co opisywane jest w następujący sposób:

Manor Lords przedstawia walki w sposób jak najbardziej realistyczny, z udziałem formacji bojowych, morale, flankowania, zmęczenia, pogody i wyposażenia. Wszystko to wpływa na wynik bitwy.

Ustawiaj swe wojska mądrze. Nawet mniejsza siła może pokonać znacznie większą armię, jeśli dobrze się nią pokieruje.

Kawaleria, fortyfikacje, jednostki na murach, proch strzelniczy i maszyny oblężnicze (trebusze!) nie są jeszcze zaimplementowane, jednak są planowane w pełnym wydaniu gry.

Nad większością elementów gry pracuje jedna osoba z polskiego studia Slavic Magic. Premiera w formie Wczesnego Dostępu na Steam odędzie się już na jesieni 2020 r. Planowane jest wydanie gry wyłącznie na PC.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1363080/Manor_Lords/

Tagi: manor lords polska steam strategia