Iza Łęcka Iza Łęcka 06.07.2020 10:30
The Last of Us 2 Joel
7022V

The Last of Us 2 wciąż wywołuje skrajne emocje. Naughty Dog wydało oświadczenie w sprawie gróźb

Gracze nie potrafią pogodzić się z niektórymi decyzjami dotyczącymi scenariusza The Last of Us 2. W odpowiedzi na przerażające wiadomości otrzymywane przez jedną z aktorek, Naughty Dog musi reagować coraz dosadniej. Studio wydało oświadczenie.

The Last of Us 2 to najlepiej sprzedająca się gra Sony na PS4, ale wokół produkcji piętrzą się kolejne kontrowersje. Już jakiś czas temu Neil Druckmann wspominał o problemach jednej z aktorek. Laura Bailey, po serii ataków w mediach społecznościowych, zdecydowała się dłużej nie ukrywać swojej sytuacji i pokazała wiele wiadomości. Skala problemu jest na tyle duża, więc Naughty Dog wydało dodatkowe oświadczenie.

Twórcy podkreślają, że są bardzo zadowoleni z dyskusji jaką wywołała kolejna odsłona przygód Ellie. W świetle coraz bardziej intensywnych emocji, Naughty Dog jednak potępia „wszelkie formy nękania i gróźb” kierowane pod adresem pracowników zespołu. Bezpieczeństwo jest dla studia najwyższym priorytetem:

Nie ulega wątpliwości, że The Last of Us Part II porusza wiele nietypowych kwestii, które mogą wśród społeczności graczy rodzić przeróżne reakcje. Aktorka realizując swoje zadanie na najwyższym poziomie, ze względu na graną rolę, stała się obiektem ataków, na które nigdy nie powinno być przyzwolenia. Druckmann już wcześniej potwierdził, że część wiadomości jest zgłaszana do odpowiednich organów władzy. Po pojawieniu się stanowiska Naughty Dog, reżyser i scenarzysta gry udostępnił część ksenofobicznych, rasistowskich wpisów, z jakimi muszą mierzyć się twórcy:

Źródło: Twitter: Naughty_Dog

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II