Iza Łęcka Iza Łęcka 01.07.2020 13:00
Tannenberg PS4 Xbox
1330V

Tannenberg jeszcze w lipcu trafi na konsole. Twórcy zaprezentowali mapę w Polsce

M2H i BlackMill Games potwierdzają dobrą wiadomość dla graczy korzystających z konsol. Tannenberg jeszcze w lipcu pojawi się na PlayStation 4 i Xboksach One. W parze z ogłoszeniem idzie nowy zwiastun, który prezentuje mapę umiejscowioną w Polsce.

Tannenberg zadebiutowało w lutym 2019 roku na PC, zbierając oceny na poziomie 69%. Bardziej pozytywne opinie o tytule wyrazili gracze (86% spośród 4836 recenzji), a teraz wiemy, że kolejna ich grupa będzie mogła zapoznać się z pozycją. Tannenberg zadebiutuje na PlayStation 4 i Xboksie One!

W Tannenberg gracze wezmą udział w sieciowych pojedynkach na froncie wschodnim, gdzie nawet 40 graczy może walczyć o kontrolowanie strategicznych punktów. Deweloperzy traktują umiejscowienie wydarzeń bardzo poważnie, dlatego w grze znajdziemy odtworzone prawdziwe lokacje, mundury oraz uzbrojenie z czasów I wojny światowej.

M2H i BlackMill Games oferują zróżnicowane i duże mapy, które pozwalają doświadczać walk w różnych warunkach pogodowych (przykładowo śnieg lub letnie słońce), a najnowsza lokacja została umiejscowiona w Przemyślu. Mapa zostanie wydana wraz z konsolową wersją gry.

Tannenberg odtwarza ogromne bitwy frontu wschodniego I wojny światowej, pozwalając 40 graczom walczyć o kontrolę nad kluczowymi sektorami pola bitwy, zapewniającymi różne strategiczne korzyści. Wojna pomiędzy Imperium Rosyjskim, Niemcami i ich sojusznikami oferuje nowatorskie połączenie strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby i historycznego realizmu.

Do wyboru jest 7 oddziałów, ponad 50 broni, dziewięć dających graczom taktyczną swobodę dużych map, a także tryb 40 graczy ze wsparciem botów kierowanych przez sztuczną inteligencję. Za każdym razem masz możliwość wziąć udział w widowiskowej bitwie! Każdy element gry został odtworzony w najdrobniejszych szczegółach, tak jak to było w przypadku Verdun, pierwszej części WW1 Game Series.

Twórcy podkreślają, że Tannenberg jest ich drugim tytułem osadzonym w czasach I wojny światowej, ale od premiery Verdun nabyli sporo cennego doświadczenia. Dzięki lepszemu rozumieniu platform oraz samych graczy, zaoferują tytuł, który powinien być znacznie lepiej odebrany przez fanów wojennych strzelanek.

Ta historyczna gra rozgrywa się wśród jezior, lasów, gór i śnieżnych równin frontu wschodniego. Zainspirowała ją bitwa pod Tannenbergiem w 1914 r., jedno z najsłynniejszych oblężeń w historii. Gracze mogą opanować obsługę autentycznie odwzorowanego wyposażenia rosyjskich, kozackich, łotewski i rumuńskich oddziałów lub dołączyć do Państw Centralnych, aby służyć w austro-węgierskim oddziale K.u.K., niemieckiej Infanterie lub w armii bułgarskiej.

Wskazano główne cechy gry:

  • Autentyczna atmosfera I wojny światowej: dokładność odwzorowania we wszystkich elementach gry, od map przez uzbrojenie po umundurowanie
  • Taktyczna, drużynowa rozgrywka FPS: graj jako żołnierz armii rosyjskiej, rumuńskiej, austro-węgierskiej czy bułgarskiej
  • Rozległy front wschodni: duże mapy, występujące w różnych wariantach pogodowych, od śniegu po letnie słońce
  • Tryb „Manewry” dla 40 graczy: zdobywaj strategiczne sektory w wielkich manewrach bitewnych
  • Nigdy nie grasz samotnie: drużynowa rozgrywka i boty SI w trybie „Manewry” pozwalają dołączać do widowiskowych bitew w dowolnym momencie

M2H i BlackMill Games potwierdzają, że tytuł został specjalnie zoptymalizowany dla PlayStation 4 i Xboksa One, a dodatkowo studio wykorzystało moc konsol obecnej generacji. Konsolowe wydanie oferuje całą zawartość z PC, która została dodana od premiery. Tannenberg będzie dostępny na konsolach od 24 lipca.

Źródło: Informacja prasowa: BramvanLith

Tagi: data premiery konsolowe wydanie M2H / Blackmill Games Tannenberg