Magic: Legends będzie dostępny za darmo. Cryptic Studios potwierdza model biznesowy i zdradza szczegóły

Gry
1004V
Magic: Legends będzie dostępny za darmo. Cryptic Studios potwierdza model biznesowy i zdradza szczegóły
Iza Łęcka | 01.07.2020, 11:48

Magic: Legends może okazać się dogodną propozycją dla wszystkich fanów Diablo. Twórcy potwierdzili model biznesowy gry i przygotowują graczy na przyszłoroczną premierę.

Magic: Legends zostało ogłoszone pod koniec 2019 roku, ale już na początku 2020 otrzymaliśmy kilka materiałów, które zapowiadały niezwykle interesujący gameplay. Deweloperzy czerpią garściami między innymi z uniwersum Diablo, nie zapominając jednak o korzeniach Magic: The Gathering.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas zapowiedzi gry wspomniano o modelu biznesowym free-2-play, a owa decyzja została podtrzymana. W najnowszej wiadomości od zespołu Cryptic Studios, producent wykonawczy Stephen Ricossa potwierdził, że gra będzie rozwijana w modelu F2P, który nie zostanie zniszczony przez mikrotransakcje.

„Po pierwsze, w Magic: Legends nie będziemy sprzedawać aktualizacji ani misji. Naszym celem jest, aby cała gra była grywalna i sprawiała radość od początku, poprzez end-game, aż do końca, bez konieczności wydawania ani centa.”

Studio pozwoli kupować przedmioty do budowania talii lub wyposażenia za prawdziwe pieniądze, ale nie będą one decydować o przewadze w trakcie gry. Klienci skorzystają jedynie z szybszego progresu, zmienią wygląd poprzez skórki czy dokupią nowe klasy, które zgodnie z zapewnieniami nie będą mocniejsze od tych dostępnych za darmo.

W Magic: Legends pojawi się opcja wymiany waluty – pieniądze zarobione w grze możemy wymienić na walutę do kupowania wspomnianych przedmiotów. Owe rozwiązanie pojawiło się w innych tytułach i w opinii deweloperów, odniosło sukces. Społeczność będzie ustalać wartość waluty.

W grze pojawią się także Battle Passy, które będziemy mogli odblokować za prawdziwe pieniądze lub wspomnianą walutę. Podobnie jak w grach Battle Royale – otrzymamy darmową opcję progresji, ale płatna wersja umożliwi zebranie większej ilości rzeczy. Studio jednak podkreśla, że elementy w płatnej opcji będą skupione na personalizacji.

Magic: Legends oficjalnie zmierza na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC. Ze względu na premierę zaplanowaną na 2021 rok możemy założyć, że tytuł zadebiutuje także na next-genach.

Źródło: https://www.playmagiclegends.com/en/news-article/11468533

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper