Iza Łęcka Iza Łęcka 01.07.2020 07:36
Nintendo Switch Joy-Cony
1192V

Nintendo przeprasza za dryfujące analogi w Joy-Conach

Nintendo oficjalnie przeprosiło za problemy związane z konstrukcją Joy-Conów. Prezes korporacji przyznał, że inżynierowie Nintendo wciąż starają się dopracować kontrolery. Obecnie firma musi się zmierzyć się z pozwem zbiorowym spowodowanym wadliwym sprzętem.

Podczas spotkania z inwestorami szefowie Nintendo nie tylko poruszyli kwestię powrotu do pełnej produkcji Nintendo Switcha oraz temat nowej generacji, lecz nie zapomnieli o powracającym problemie z Joy-Conami. Shuntaro Furukawa (prezes korporacji) przeprosił za „wszelkie niedogodności”, których doświadczyli użytkownicy. Prezes Nintendo nie ukrywał, że będziemy musieli jeszcze poczekać na oficjalne decyzje:

„Przepraszamy za wszelkie niedogodności naszych klientów związane z kontrolerami Joy-Con. Kontynuujemy prace nad udoskonalaniem naszych produktów, ale obecnie Joy-Con jest przedmiotem pozwu zbiorowego w Stanach Zjednoczonych i jest to kwestia oczekująca na rozpatrzenie, więc nie możemy komentować żadnych konkretnych działań, które możemy podjąć.”

O wspomnianej sytuacji informowaliśmy naszą społeczność już w zeszłym roku. Po powtarzających się problemach z Joy-Conami, część amerykańskich graczy wystosowało zbiorowy pozew, w nawiązaniu do którego Nintendo wydało oświadczenie i podkreśliło, że pomoże wszystkim użytkownikom z uszkodzonym sprzętem. Na oficjalnie decyzje dotyczące zmian w kontrolerach przyjdzie nam jednak jeszcze zaczekać: najpewniej do czasu oficjalnego orzeczenia amerykańskiego sądu.

Japończycy chcą opierać swoją działalność na Nintendo Switchu, a jednym z jej elementów musi być sprawne działanie Joy-Conów. Możemy się więc spodziewać, że w odpowiednim momencie usłyszymy także o ulepszeniach zastosowanych w urządzeniu.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendos-president-issues-first-joy-con-drift-apology/

Tagi: joy-con Nintendo Switch switch