Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.06.2020 18:34
Nintendo Switch
2331V

Nintendo nie myśli o nowej generacji. Nintendo Switch będzie wspierany przez kolejne lata

Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite są jedynymi wspieranymi przez Nintendo konsolami i Japończycy nie chcą zmieniać tej sytuacji. Korporacja nie myśli o nowej generacji i chce skupić się wyłącznie na tych platformach.

Nintendo kilka miesięcy temu potwierdziło problemy z produkcją Nintendo Switcha, ale na szczęście wszystko wróciło do normy i korporacja może teraz opracowywać kolejne egzemplarze urządzenia.

Informacje przedstawione przez Nintendo zostały ujawnione przez szefów korporacji na ostatnim spotkaniu z akcjonariuszami i dopiero teraz opublikowano dokładny raport z tego wydarzenia. Jest to istotne, ponieważ Shuntaro Furukawa (prezes Nintendo) i Ko Shiota (jeden z dyrektorów wykonawczych) wypowiedzieli się o kolejnych planach firmy.

Na wydarzeniu został poruszony temat konsoli nowej generacji od Nintendo, ale gracze raczej nie mogą spodziewać się szybkiej zapowiedzi sprzętu. Shuntaro Furukawa podkreślił, że Big N chce przedłużyć cykl życia Nintendo Switcha:

„Nasza obecna konsola, Nintendo Switch, jest na rynku już czwarty rok, ale jej popularność wciąż rośnie. Uważamy, że jest to spowodowane przez dwa czynniki. Po pierwsze, mamy dwa sprzęty o różnych właściwościach, Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite. Po drugie, mamy tylko Nintendo Switcha jako platformę, więc możemy skupić wszystkie nasze zasoby, aby przygotować dla niej gry. Chcemy jak najlepiej wykorzystać te czynniki i przedłużyć cykl życia Nintendo Switcha najdłużej jak tylko możemy”

Ko Shiota natomiast podkreślił, że Nintendo skupia się na grach, a nie na parametrach. Nintendo Switch pozwala cieszyć się rozgrywką na telewizorze lub ekranie konsoli i zdaniem pracownika japońskiej korporacji „klienci mają więcej okazji do zabawy”.

Nintendo oczywiście nie mówi wprost, że nie opracowuje konsoli nowej generacji, ale raczej nie możemy liczyć na szybką zapowiedź i wrzucenie sprzętu na rynek. Big N skupia się wciąż na Nintendo Switchu.

Źródło: https://www.dualshockers.com/nintendo-president-switch-pro-next-gen

Tagi: Nintendo Nintendo Switch switch