Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.09.2016 13:38
Amazon zaprezentował swoje 3 pierwsze gry. Poznajcie New World, Breakaway oraz Crucible
1164V

Amazon zaprezentował swoje 3 pierwsze gry. Poznajcie New World, Breakaway oraz Crucible

W ubiegłym roku Amazon zainwestował większą gotówkę w gry wideo. Firma zatrudniła do przygotowywania własnych produkcji znanych twórców, którzy kreują teraz gry pod szyldem  Amazon Game Studios. Po długim oczekiwaniu otrzymaliśmy pierwsze konkrety i materiały z New World, Breakaway oraz Crucible.

Amazon Game Studios to nowe studio przygotowujące gry AAA dla najbardziej wymagających graczy. Twórcy otrzymali niezbędną gotówkę i mogą w spokoju rozwijać tytuły, które w przyszłości zadebiutują między innymi na komputerach osobistych.

Dotychczas sądziliśmy, że przedstawiciele AGS pracują wyłącznie nad jedną pozycją, ale studio dzisiaj ujawniło aż trzy projekty. New World, Breakaway oraz Crucible zmierzają aktualnie wyłącznie na PC-ty, ale ta sytuacja może się szybko zmienić. Bez zbędnego przedłużania, tak prezentują się szczegóły:

New World to gra z gatunku MMO w otwartym świecie przygotowana i wydana przez Amazon Game Studios. W produkcji gracze otrzymają totalną swobodę i mogą na własną rękę kreować swojego bohatera. Podczas rozgrywki można współpracować z innymi śmiałkami i wspólnie budować rozwijającą się cywilizację lub wyruszyć w samotną podróż po wielkich terenach. Świat żywo reaguje nie tylko na czynności zawodników, ale również na czas – zmieniają się pory roku, pogoda, pory dnia – a jedynym ograniczeniem stawianym przez autorów jest ambicja graczy.

Crucible to sieciowa gra akcji z elementami survivalu przygotowana i wydana przez Amazon Game Studios. W produkcji gracze trafiają do obcego świata, gdzie dostosowują swoich bohaterów, tworzą sojusze, zdradzają sprzymierzeńców i robią wszystko, by osiągnąć upragnione zwycięstwo. W pozycji pojawiają się również dodatkowe smaczki takie jak cykliczne zdarzenia, streaming najważniejszych bitew oraz interakcje z widzami.

Breakaway to połączenie gry sportowej z brawlerem, a za produkcję odpowiada Amazon Game Studios. Tytuł został umiejscowiony w mitologicznym świecie, a podczas rozgrywki gracze biorą udział w efektownych spotkaniach. Każdy z legendarnych wojowników wyróżnia się unikalnymi umiejętnościami oraz orężem.  

Wszystkie informacje są aktualnie dość szczątkowe, ale otrzymaliśmy również kilka materiałów, które pozwalają w pewien sposób urzeczywistnić tytuły. 

Tagi: Amazon Game Studios breakaway Crucible New World