Roblox

Roblox

6,9
14 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 5.8
XSX|S 1.0
PC 6.9
PS4 5.5
XONE 5.0
Mobile 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Roblox Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMO,   Otwarty świat
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
20.02.2006
Europa:
20.02.2006
Producent:
Roblox Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMO,   Otwarty świat
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
20.02.2006
Europa:
20.02.2006

Roblox - opis gry

Roblox (zapisywane także jako RŌBLOX) to gra sieciowa MMO stworzona z myślą o graczach w wieku od 8 do 18 lat. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, PS4, PS5 oraz urządzeniach mobilnych. Roblox był/jest dostępny do pobrania za darmo.

W Roblox rzecz sprowadza się do budowania własnego wirtualnego świata i interakcji z innymi graczami. Zabawę zaczynamy od stworzenia naszej postaci. Wybrać możemy sobie fizjonomię, nakrycie głowy, ciuchy i inne dekoracje. Co więcej, później sami też możemy tworzyć przedmioty do naszego użytku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Każdy ze stworzonych przez nas światów (tzw. miejsc) jest swoistym parkiem rozrywki, do którego mogą wpadać inni gracze. Możemy w nich umieścić rozmaite atrakcje, np. tory przeszkód, wyścigi, łamigłówki czy zwyczajne place, których jedynym celem jest ułatwić komunikację z innymi grającymi. Ważną funkcję w tym wszystkim pełni skrojona na użytek gry fizyka.

W świecie Roblox można wejść w posiadanie dwóch walut. Pierwsza to bilety (tickets). Za ich sprawą możemy wykupić miejsce na reklamę, te bardziej zwyczajne ciuchy i przedmioty, a także możliwość modyfikowania wygląda avatara. Bileciki otrzymujemy jeśli nasze twory odwiedzane są przez innych. Druga waluta to z kolei robux, dzięki której możemy odblokować więcej niedostępnych normalnie atrakcji. Robux pozyskujemy na dwa sposoby - wymieniając bilety lub płacąc prawdziwymi pieniędzmi.

Poznanych w wirtualnych świecie graczy możemy dodać do jednej z dwóch grup: Friends lub Followers. Co warto dodać, osoby poniżej 13 roku życia w trakcie komunikacji posługiwać się mogą słowami z wybranej przez moderatora puli.

Wideo - Roblox

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper