Iza Łęcka Iza Łęcka 29.06.2020 07:36
Death Stranding 2 w notatkach Hideo Kojimy
651V

Hideo Kojima opracowuje koncepcję dla nowej gry. Gracze wierzą w Death Stranding 2

Nie możemy liczyć na szybką premierę nowej gry Hideo Kojimy. Japończyk dzieli się ze swoimi fanami postępami na wstępnym etapie prac, dzięki czemu wiemy, że powstaje dopiero koncepcja nowej produkcji.

W przyszłym miesiącu odbędzie się premiera Death Stranding na PC, tymczasem Hideo Kojima już spokojnie poświęca się pracom nad nowym tytułem. Japończyk w maju informował, że musiał porzucić duży projekt, jednak jak się okazuje – prace nad nową grą już trwają.

Obecnie Japończyk zajmuje się tworzeniem wstępnej koncepcji, a podczas tego procesu dokładnie omawiane są między innymi postacie, świat, jego kolory czy też charakterystyczne zwroty. Twórca jest cały czas w kontakcie z Yoji Shinkawą, dyrektorem artystycznym.

Część graczy próbuje zgadnąć, jakim projektem zajęty jest Hideo Kojima. Na pierwszym zdjęciu możemy dostrzec model płodu, co od razu nasuwa skojarzenia o rozwijaniu nowego Death Stranding. Jednocześnie uwagę zwraca szkic modelu maszyny – na drugiej fotografii (skończony obrazek) można dostrzec napis „Bridges”, czyli organizacji, którą dobrze kojarzą fani ostatniej pozycji Kojimy.

Może to być wyłącznie przypadek, jednak stworzenie Death Stranding 2 wydaje się pod wieloma względami uzasadnione – Japończyk posiada już technologię, gracze poznali jego nowe uniwersum, a Sony wypromowało markę.

Chcielibyście zagrać w drugą odsłonę Death Stranding?

Źródło: https://gamingbolt.com/hideo-kojima-teases-work-on-new-concept-once-more

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment