Cyberpunk: Edgerunners na Netflix! Polacy nawiązali współpracę ze streamingowym gigantem

Filmy i seriale
1771V
Cyberpunk: Edgerunners na Netflix! Polacy nawiązali współpracę ze streamingowym gigantem
Wojciech Gruszczyk | 25.06.2020, 18:13

Na Night City Wire potwierdzano nowy projekt w uniwersum Cyberpunka. CD Projekt RED nawiązał współpracę z japońskim studiem Trigger, by przygotować animację, która trafi na Netflix! Projekt rozbuduje IP.

Cyberpunk: Edgerunners to jedna z niespodzianek CD Projekt RED, która została zapowiedziana podczas pierwszego odcinka Night City Wire. Polacy nawiązali współpracę z japońskim studiem Trigger, by wspólnie przygotować anime, które trafi na Netflix.

Widzowie mogą liczyć na 10-odcinkową opowieść o chłopaku z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości omamionym technologią i modyfikowaniem ciała. Bohater chcąc przeżyć musi zaryzykować wszystko i zostać jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami.

Producentami serialu jest CD Projekt RED i Polacy rozpoczęli prace nad projektem w 2018 roku. Wtedy to stworzono dedykowany zespół składający się z osób związanych z największymi tytułami studia. Następnie CD Projekt RED przygotował historię, która zostanie przeniesiona przez Studio TRIGGER na nasze ekrany.

Anime wyreżyserują Hiroyuki Imaishi („Gurren Lagann”, „Kill la Kill”, „Promare”) oraz Masahiko Otsuka („Gurren Lagann”, „Promare”), a dyrektorem kreatywnym jest Hiromi Wakabayashi („Kill la Kill”). Postaci zaprojektują Yoh Yoshinari („Little Witch Academia”, „BNA: Brand New Animal”) oraz Yuto Kaneko („Little Witch Academia”). Na potrzeby formatu scenariusz zaadaptują Yoshiki Usa („SSSS.GRIDMAN”, „Promare”) oraz Masahiko Otsuka („Gurren Lagann”, „Kill la Kill”, „Promare”). Oryginalną ścieżkę dźwiękową dla serialu skomponuje Akira Yamaoka („Silent Hill”).

Tak wiadomość skomentował Adam Badowski, Game Director gry Cyberpunk 2077 oraz szef studia CD Projekt RED:

Długo czekaliśmy na ten moment i wreszcie możemy ogłosić to oficjalnie: tworzymy anime w świecie Cyberpunka! Cyberpunk towarzyszy mi od dziecka, ale nie tylko mi. Miłośników i miłośniczek gatunku, osób które chłoną wszystko co ma do zaoferowania pod każdą postacią, jest w studio znacznie więcej. CYBERPUNK: EDGERUNNERS to nasz ukłon w kierunku klasycznego cyberpunka oraz świata filmu i animacji.

Masahiko Otsuka, szef Studio TRIGGER, nie ukrywa zadowolenia ze współpracy:

„Cieszymy się, że wspólnie z CD PROJEKT RED będziemy mogli opowiedzieć nową historię w świecie Cyberpunka 2077. Stworzenie anime w tym uniwersum to wyzwanie, z którym bardzo chętnie się zmierzymy!”

Reżyser Hiroyuki Imaishi dodał:

„Cyberpunka darzę ogromną sympatią. Jednocześnie wiem jak trudny jest to gatunek. Wierzę jednak, że razem z CD PROJEKT RED stworzymy serię, która nie tylko spełni oczekiwania graczy i miłośników anime, a wręcz je przerośnie. Dołożymy wszelkich starań, by tak właśnie było.”

Premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

Źródło: https://www.cdprojekt.com/pl/media/aktualnosci/cd-projekt-red-studio-trigger-i-netflix-zapowiadaja-anime-cyberpunk-edgerunners/

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych