Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.06.2020 16:55
The Last of Us 2
1547V

The Last of Us 2 podbiło Japonię. Rekordowy start gry Sony z Zachodu

Najnowsza gra Naughty Dog osiągnęła świetny wynik w Kraju Kwitnącej Wiśni. Japończycy bardzo chętnie zapoznali się z przygodą Ellie, która biorąc pod uwagę IP wykreowane na Zachodzie: osiągnęła rekordowe zainteresowanie.

Już pierwsze informacje z Wielkiej Brytanii zapowiadają duży sukces The Last of Us 2 i pomimo petycji graczy, tytuł Naughty Dog cieszy się bardzo dobrym zainteresowaniem. Nawet Japończycy dali się ponieść przygodzie Ellie i najnowsza gra z PS4 to zdecydowanie największa premiera Sony – uwzględniając ekskluzywne produkcje z PS4 stworzone przez studia z Zachodu.

The Last of Us Part II w premierowym tygodniu osiągnęło 178 696 egzemplarzy w Japonii i jest to naprawdę fantastyczny wynik. Tylko Final Fantasy VII Remake (702 853) oraz Death Stranding (185 000) wygenerowały lepsze rezultaty, jednak w tym wypadku mówimy o bardzo silnej, japońskiej marce oraz legendzie Hideo Kojimy.

Jak celnie zauważył analityk BenjiSales – The Last of Us 2 zanotowało lepszy start od Bloodborne, Spider-Mana, Uncharted 4, Days Gone, Horizon Zero Dawn czy też najnowszego God of War. T

Nadal musimy czekać na pierwsze wyniki zaprezentowane przez Sony, ale korporacja nie powinna narzekać.

Źródło: Twitter: BenjiSales

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II