Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 22.06.2020 10:52
Szefowa EA o grach: "muszą być tak samo zróżnicowane jak ludzie, którzy w nie grają"
1197V

Szefowa EA o grach: "muszą być tak samo zróżnicowane jak ludzie, którzy w nie grają"

Laura Miele, czyli obecna szefowa EA podzieliła się swoją wizją na tworzenie przyszłych gier firmy. W wywiadzie przeprowadzonym przez GamesIndustry.biz stwierdziła, że gry muszą być tak samo zróżnicowane jak ich odbiorcy, aby mogły przypodobać się jak największej ilości osób.

Laura Miele, czyli obecna szefowa EA, udzieliła wywiadu na serwisu GamesIndustry.biz, w których mówiła o planach na przyszłość firmy i tym w jaki sposób tworzone będą przyszłe gry. Jednym z tematów było to, że gry muszą być bardziej zróżnicowane - tak samo jak ich odbiorcy, podając za przykład FIFA 19, w której główną bohaterką była kobieta.

Zainteresowana powiedziała, że wewnątrz firmy powstał zestaw wytycznych, mających ułatwić tworzenie gier i pisanie lepszych, bardziej zróżnicowanych opowieści. Tyczy się to również bohaterów, którzy tworzeni zgodnie z wytycznymi mieliby bardziej spodobać się odbiorcom - różnego pochodzenia, wyznania, czy płci.

Chcemy tworzyć gry dla wszystkich, więc nasze gry i postacie muszą być tak samo zróżnicowane jak społeczność, dla której pracujemy. Jednym ze sposobów na to jest zestaw filtrów i wytycznych mających wpłynąć na nasze myślenie, i w ten sposób pomóc tworzyć lepsze opowieści i historie, czego świetnym przykładem jest Kim Hunter z FIFA 19, (...) będąca pierwszą kobiecą protagonistką w historii gier sportowych.

Tyczy się to również samych pracowników. Jej zdaniem bardziej zróżnicowani ludzie w zespole, to większa kreatywność. W związku z tym szefostwo postara się zmienić zasady zatrudniania nowych pracowników, rozwijania ich kariery, czy kultury w firmie. Według niej wpłynie to na całą branżę.

W innych aktualnościach dotyczących firmy pisaliśmy o wybrakowanej wersji najnowszej odsłony serii FIFA na Switcha. Wspomnieliśmy też o tym, że najnowsza odsłona sportowej serii UFC, zostanie zaprezentowana na UFC 251.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-19-ea-ps5-and-xbox-series-x-games-will-feel-different-better-and-more-visceral

Tagi: ea Electronic Arts