Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 21.06.2020 10:30
Baldur's Gate III będzie ogromny
1558V

Baldur's Gate 3 będzie ogromny już we Wczesnym Dostępie. Gra nie pozwoli się nudzić

CEO Larian Studios, Swen Vincke, potwierdził, że gra już w momencie startu fazy Early Access będzie oferowała ogrom możliwości wszystkim graczom. 

Baldur's Gate III to projekt, którego wyczekują chyba wszyscy fani staro-szkolnych gier RPG. Na ten moment wciąż nie wiemy, kiedy przyjdzie nam wejść w pełni do magicznego świata, ale przedstawiony ostatnio materiał z rozgrywki sugeruje, że prace idą bardzo dobrze.

Jeszcze przecież w ubiegłym tygodniu ujawniono zwiastun zapowiadający fazę Wczesnego Dostępu, gdy gra trafi na platformę Steam. Na jego końcu dowiedzieliśmy się, że ta "być może" wystartuje w sierpniu tego roku. Wiele będzie pewnie zależało od tego, jak potoczą się prace. Jeśli studio nie napotka żadnych zewnętrznych przeszkód, wszystko powinno odbyć się terminowo

I zdecydowanie warto czekać na start Early Access. Swen Vincke, szef Larian Studios, przekazał w jednej z najnowszych rozmów, że Baldur's Gate III będzie miał więcej zawartości we Wczesnym Dostępie, niż miało to miejsce w przypadku Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition:

Sporo [będzie zawartości na start- przyp. red.]. Nie mam dokładnych liczb, ale będzie co robić. W porównaniu z Divinity: Original Sin 2, tu będzie więcej zawartości we Wczesnym Dostępne.

Pokażemy coś, co nazwaliśmy "pierwszym aktem Baldur's Gate III" lub przynajmniej jego duża część, ponieważ być może będziemy zmuszeni wyciąć niektóre elementy. Wypuścimy jednak choć kilka długich linii zadaniowych. Będzie cała masa misji pobocznych, sporo lochów, a także główne ścieżki do eksploracji. I mówię tu o tych, które zajmują od piętnastu do nawet dwudziestu godzin! Będziesz mógł odkrywać różne rzeczy, będziesz mógł udać się do Underdark, będziesz mógł odwiedzić różne lądy...

Pojawi się sześć klas od samego początku, a także kilka podklas. Wszystkie będą do wyboru, a pośród nich po różne rasy. Ograniczenie pojawi się natomiast przy liczbie poziomów doświadczenia do zdobycia. 

Wygląda więc na to, że przy dobrych wiatrach, już w sierpniu będziemy mogli spędzić przynajmniej kilkanaście godzin w pięknym, mrocznym świecie od utalentowanego, belgijskiego studia. Jak zapatrujecie się na początek przygody?

Źródło: https://wccftech.com/baldurs-gate-3-early-access-will-have-more-content-than-divinity-original-sin-2/

Tagi: Baldur's Gate III Larian Studios