FIFA 21 na PS5 pozwoli „poczuć rytm spotkania”. EA wykorzysta DualSense

News
2742V
FIFA 21 na PS5 pozwoli „poczuć rytm spotkania”. EA wykorzysta DualSense
Iza Łęcka | 19.06.2020, 11:26

EA Sports to kolejne studio, które zamierza aktywnie wykorzystywać technologie zaproponowane przez Sony. Rozgrywając mecze w FIFA 21 na PS5 poczujemy spore różnice dzięki kontrolerowi DualSense. Electronic Arts ujawnia pierwsze szczegóły.

Dzisiaj w nocy odbyła się prezentacja FIFA 21, podczas której nie zdecydowano się na konkretny zwiastun potwierdzający nowości przygotowane przez EA Sports. Zamiast tego poznaliśmy szczegóły różnych wersji gry, a także wspomniano o możliwości płynnego przejścia z aktualnej na następną generację.

Tymczasem na witrynie produkcji pojawiły się dodatkowe informacje dotyczące next-genowego wydania. Jeśli zamierzacie grać w FIFA 21 na PS5, kontroler DualSense zapewni całkowicie nową jakość rozgrywki. Deweloperzy wykorzystają haptyczne wibracje, by „wzbogacić wrażenia”:

„Dzięki wykorzystaniu funkcji haptycznych poczujesz rezultaty strzałów, podań, chwytów, kopnięć, odbiorów i zderzeń. Nowy kontroler DualSense na PlayStation 5 z rozbudowanymi funkcjami haptycznymi pozwala wzbogacić wrażenia z rozgrywki i dosłownie poczuć rytm spotkania.”

Next-genowe gry Electronic Arts zapewnią także krótki czas ładowania. By zminimalizować ekrany wczytywania, wykorzystana zostanie szybkość dysku SSD:

„Krótsze czasy ładowania pozwalają błyskawicznie ruszyć do gry. Stadiony będą wczytywane z niespotykaną dotąd szybkością, dzięki czemu nie będziesz tracić koncentracji i w kilka sekund rozpoczniesz mecz.”

Dodatkowo, dzięki nowym modelom zawodników, systemowi oświetlenia i renderowania grafiki, doświadczymy jeszcze doskonalszych efektów wizualnych:

„Technologia nowej generacji pozwala przenieść postacie zawodników do gry z jeszcze większą wiernością niż dotąd. Dynamiczne oświetlenie akcentuje detale takie jak twarz, włosy i stroje sportowców, przedstawiając ich sylwetkę w niesamowicie realistyczny sposób.” 

Nie oglądaliście EA Play Live 2020? Sprawdźcie wszystkie ogłoszenia Elektroników.

Źródło: https://nextlevel.ea.com/pl-pl/

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych