Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.06.2020 19:09
PS5 rozmiar
7448V

PS5 jest duże, by zadbać o odpowiednie chłodzenie

Sony wciąż nie potwierdziło ostatecznych wymiarów PlayStation 5, ale gracze bez problemu porównali japoński sprzęt z innymi konsolami. Urządzenie będzie duże i na temat jego rozmiaru wypowiedział się Matt MacLaurin.

Sony rozpoczęło już faktyczną „Drogę do PlayStation 5” i na dobry początek poznaliśmy gry zmierzające na PS5 oraz zerknęliśmy na wygląd sprzętu. Design urządzenia wywołuje skrajne emocje, ale właśnie w tym temacie wypowiedział się Matt MacLaurin z Sony.

Wiceprezes designu UX nie był zaskoczony wyglądem PlayStation 5 i MacLaurin wspomniał, że bryła PS5 została zaprojektowana w taki sposób, by odprowadzać ciepło:

„Nie jestem zaskoczony, jest to spowodowane ilością ciepła generowanego przez nową, błyskotliwą technologię PS5, dlatego system musi oferować wystarczające miejsce, by umożliwić jego odpowiednie rozproszenie.”

Przedstawiciel Sony podkreślił, że ta generacja to „małe superkomputery”, które zawierają nowoczesną technologię i urządzenie generuje sporo ciepła, więc potrzebuje odpowiedniego miejsca na jego rozproszenie.

Szczerze mówiąc nie jest to pewnie specjalnie zaskakujące, ale warto również przypomnieć, że Sony tym razem zadbało nie tylko o chłodzenie, ale wiatraki mają teraz nie budzić domowników podczas nocnych sesji.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-size-is-big-due-largely-to-thermals-says-ux-design-playstation-exec/

Tagi: PlayStation 5 PS5 rozmiar playstation 5 rozmiar ps5 Sony