Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 14.06.2020 15:45
Star Citizen zebrało już ponad 300 milionów dolarów, co czyni ją najdroższą grą w historii
937V

Star Citizen zebrało już ponad 300 milionów dolarów, co czyni ją najdroższą grą w historii

Star Citizen zebrało dotychczas ponad 300 milionów dolarów, co obecnie czyni ją najdroższą produkcją w historii gier komputerowych - symulator kosmiczny tym samym przebił koszt takich gier jak Grand Theft Auto V, czy Call of Duty: Modern Warfare.

Według danych zaprezentowanych na oficjalnej stronie gry, Star Citizen zebrało już ponad 300 milionów dolarów. Zbiórka zaczęła się już w 2012 roku, kiedy to deweloperzy z Cloud Imperium Games ogłosili się na kickstarterze. Zebranie tak ogromnej kwoty uplasowało produkcję na pierwszym miejscu wśród najdroższych gier w historii.

Dla przykładu na Grand Theft Auto V wydano 265 milionów dolarów, a na Call of Duty: Modern Warfare 250 milionów dolarów. Star Citizen znajduje się we wczesnym dostępie od 2014 roku i od tamtego czasu cieszy się sporą popularnością. Twórcy ciągle wspierają grę wydając kolejne aktualizacje. Ostatnia z nich pojawiła się się w kwietniu tego roku i wprowadziła nie tylko szereg usprawnień i poprawek, ale również trochę nowości jak nowe statki, czy obiekty do produkcji.

Niedawno pisaliśmy Wam o nowym materiale prezentującym opracowane przez twórców efekty wizualne i nie tylko - między innymi silnik odpowiedzialny za fizykę rozprzestrzeniania się ognia. Z kolei w jednym z najnowszych materiałów, twórcy na swoim oficjalnym kanale YouTube zaprezentowali i omówili stworzenia, na jakie trafimy we wszechświecie gry.

 

Źródło: https://robertsspaceindustries.com/funding-goals

Tagi: Cloud Imperium Games Star Citizen