Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 13.06.2020 10:45
PlayStation 5 zaimponuje jakością
3921V

PS5 to "prawdziwy cud". Eric Lempel z PlayStation komplementuje jakość sprzętu

W najnowszym odcinku, oficjalnej serii podcastów PlayStation, przepytano Erica Lempela o jego wrażenia z nadchodzącej generacji i to, czego możemy się spodziewać. 

PlayStation 5 wreszcie doczekało się oficjalnej zapowiedzi i z miejsca stało się najgorętszym tematem w społeczności graczy. Na prezentacji pokazano nam przecież sprzęt wraz z akcesoriami, a także liczne, nowe gry, w które przyjdzie nam zagrać po debiucie konsoli. Reasumując - jest na co czekać! 

Podobnego zdania jest Eric Lempel, który pełni funkcję szefa globalnego marketingu w PlayStation. W najnowszym, 367 odcinku "Official PlayStation Podcast", wypowiedział się na temat nadchodzącej generacji i tego, czego możemy się po niej spodziewać ze strony Sony. Najpierw zapytano go o to, dlaczego na pierwsze pokazy gier z PlayStation 5 przyszło nam tak długo czekać. Odpowiedź może cieszyć:

Wychodząc z pułapu PlayStation 4, całego sukcesu, jaki widzieliśmy i pasji fanów do marki, naprawdę chcieliśmy mieć pewność, że zrobimy dobre wrażenie przy okazji PlayStation 5.

Jak już wielokrotnie mówiliśmy, PS5 jest naprawdę konsolą nowej generacji. To skok naprzód. Chcieliśmy poczekać na właściwy czas, kiedy wszystko się ułoży. Mam nadzieję i wierzę w to, że fani zobaczyli, iż szykujemy świetny miks treści od naszych partnerów i studiów oraz że spełnimy wszystkie ich oczekiwania.

Wygląd konsoli powala!

Eric wypowiedział się także na temat tego, co poczuł, gdy pierwszy raz zobaczył konsolę na własne oczy. Miało to miejsce już kilka miesięcy temu, w Tokio:

Myślę, że dzięki licznym ujęciom na pokazie, wszyscy dostaliśmy naprawdę dobry obraz tego, jak konsola się prezentuje. Gdy jednak widzisz to na własne oczy, zauważasz wiele miłych i zaskakujących elementów... Jest cudownie, to po prostu cud! Myślę, że ludzie pokochają posiadanie tej konsoli w swoich domach. Jest to coś, co będą chcieli wszystkim pokazywać. 

PS5. Strategia wydawnicza gier

Przedstawiciel zapytany został także o to, jak wyglądają plany odnośnie do wydawania tytułów na wyłączność oraz współpracy z zewnętrznymi studiami i licznymi partnerami. Zdradził, że ci mogli wyrazić swoje zdanie na temat tego, co chcieliby zobaczyć w przyszłej generacji:

Podobnie jak w przypadku PlayStation 4, nasze zespoły rozmawiały z programistami z dość dużym wyprzedzeniem przed wydaniem produktu. Rozmawialiśmy o tym, czego chcieliby w konsoli nowej generacji... I wiele ich opinii dotyczyło projektowania architektury PS5. Dzięki temu odkryliśmy, że po drodze tworzyli świetne gry, które tak dobrze pasowały do ​​platformy i ambicji, które staramy się osiągnąć. 

Reasumując, pokazaliśmy około 13 tytułów, które będą dostępne wyłącznie na nadchodzącą konsolę, a ich tworzenie obejmuje od kilku miesięcy do nawet kilku ostatnich lat. Naprawdę cieszę się także, że tym razem jest wielu niezależnych programistów, którzy również będą z nami w najbliższym czasie. Sam widziałeś niektóre z tych tytułów!

Największy line-up w historii

Prowadzący PlayStation Podcast przyznali, że byli zaskoczeni liczbą tytułów, które zaprezentowano z ramienia PlayStation Studios. Szef globalnego marketingu w PlayStation przyznał, że to największa lista, jaką kiedykolwiek zapowiedziano na jednej imprezie:

Zdecydowanie jest to najdłuższa lista [gier AAA- przyp. red.], jaką mieliśmy w historii PlayStation. To ogromne szczęście, że ​​mamy tak wiele ulubionych tytułów i bohaterów, z którymi ludzie dorastali przez lata. Dzisiaj widziałeś naprawdę duże, ugruntowane marki, które ludzie znają od lat… Gran Turismo, Ratchet & Clank... Pojawiają się też nowe serie jak na przykład zbliżający się Horizon oraz mój ulubiony Marvel's Spider-Man: Miles Morales.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/06/12/play-has-no-limits-digging-deeper-into-yesterdays-ps5-announcements/?fbclid=IwAR05GWNHHG92PZccjP3GhYkG47lVyul9oDdmqZ-2hMU4erX5kJDHbPVka1A

Tagi: Eric Lempel PlayStation 5 podcast PS5