Iza Łęcka Iza Łęcka 12.06.2020 11:51
PS5 Digital Edition
5863V

PS5 Digital Edition powstało, bo „wielu konsumentów dokonuje zakupów wyłącznie w formie cyfrowej”

Ujawnienie dwóch wersji PS5 podczas The Future of Gaming było jedną z największych niespodzianek wieczoru. Edycja „Digital” została pozbawiona napędu, co zostało wyjaśnione przez Jima Ryana podczas najnowszego wywiadu. Prezes i dyrektor generalny PlayStation zaznaczył, że wielu konsumentów korzysta już wyłącznie z cyfrowej dystrybucji.

The Future of Gaming obfitowało w wiele next-genowych produkcji, natomiast ujawnienie wyglądu PlayStation 5 było chwilą, na którą czekało wielu graczy. Japoński gigant pokazał dwie wersje urządzenia, a jedna z edycji konsoli - „Digital Edition” - pozbawiona została napędu. Decyzja wydaje się co najmniej zaskakująca i nasuwa bezpośrednie skojarzenia do Microsoftu, który według wielu plotek, zaprezentuje podobne urządzenie.

Podczas rozmowy z dziennikarzem BBC, Jim Ryan uzasadnił pomysł japońskiej korporacji mówiąc, że część graczy, dokonując zakupu gier, wybiera cyfrową formę dystrybucji:

„Wielu z naszych konsumentów dokonuje obecnie zakupów wyłącznie cyfrowo. Pomyśleliśmy więc, że zrobimy to co zwykle, czyli po prostu zaoferujemy wybór.”

Prezes i dyrektor generalny PlayStation podkreślił, że podczas wczorajszej imprezy jeszcze nie planowano poruszać kwestii ceny PlayStation 5, choć włodarze japońskiej korporacji doskonale zdają sobie sprawę z sytuacji panującej na świecie. Obecnie gaming stanowi jedną z gałęzi rynku, która jest odporna na recesję. Pomimo dobrych wyników, największe koncerny w branży powinny skupić się na dostosowaniu swoich produktów do klientów. Jim Ryan chce:

„Podkreślać wartość zamiast ceny”.

Odnosząc się do przedstawionego designu konsoli, szef PlayStation wytłumaczył, że jego firma chciała zapewnić urządzenie, które „naprawdę ozdobi większość mieszkań”.

PS5 zawita na rynku pod koniec roku, jednak Sony wciąż nie pokusiło się o podanie ostatecznej daty premiery konsoli.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-12-jim-ryan-ps5-digital-edition-exists-because-many-consumers-purchase-solely-digitally

Tagi: PlayStation 5 PS5 ps5 digital edition Sony