Iza Łęcka Iza Łęcka 13.06.2020 00:42
PlayStation 5 konsola PS5 Sony
10910V

PS5 porównane z innymi konsolami. Jak wygląda PlayStation 5 na tle Xboksa Series X i PS4?

Na The Future of Gaming zostaliśmy uraczeni przedstawieniem ostatecznego wyglądu PS5. Futurystyczna forma urządzenia zaskakuje, choć jest to dobry moment na porównanie sprzętu z wcześniej wydanymi lub przynajmniej zapowiedzianymi konsolami.

Sony w trakcie wczorajszego pokazu zaprezentowało PS5. Urządzenie charakteryzuje się futurystycznym designem i smukłą linią, a inżynierom udało się na stworzyć bardzo interesującą bryłę, którą postawimy zarówno w pionie jak i poziomie. Już w trakcie wydarzenia pojawiły się porównania PlayStation 5 do Xboksa Series X: nie ulega wątpliwości, że producenci konsol nowej generacji zdecydowali się na zupełnie inne projekty.

Pod koniec ubiegłego roku wielokrotnie moglibyśmy usłyszeć, że Microsoft stawia na zaskakujące rozwiązanie, ale propozycja Sony również wydaje się nietypowa. Urządzenia zupełnie się od siebie różnią.

Gracze postanowili porównać PlayStation 5 z innymi konsolami i szybko udało się ustalić, że PS5 będzie wyższe, ale smuklejsze od Xboksa Series X. Konsola z napędem będzie nawet odrobinę szersza od PS4 i Xboksa One X. W pewien sposób potwierdzają się wcześniejsze przecieki, zgodnie z którymi Sony zaoferuje „grubsze PS4 Pro”. Trzeba jednak przyznać, że tylko nieliczni mogli spodziewać się obrania wspomnianej koncepcji.

Jeśli nie mogliście oglądać wczorajszej imprezy Sony, sprawdźcie nasze podsumowanie, gdzie znajdziecie odnośniki do wszystkich materiałów. Wczorajszego wieczora przedstawiono sporo gorących zapowiedzi!

PS5 porównanie konsol

PS5 porównanie rozmiarów Xbox Series X, Xbox One i PS4

Źródło: Twitter: EvilBoris + YouTube + https://old.reddit.com/r/XboxSeriesX/comments/h7cmty/updated_console_sizes_compared/

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 ps4 PS5 Sony Xbox Series X