Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.06.2020 09:51
Command & Conquer
4181V

Command & Conquer Remastered to "jeden z najwspanialszych remasterów w historii". Analiza grafiki

Command & Conquer Remastered zgarnęło wspaniałe oceny w recenzjach. Warto dokładniej przyjrzeć się grafice z tego przedsięwzięcia - specjaliści w temacie cmokają z zachwytu.

Ekipa DigitalFoundry nie może się nachwalić ulepszeniom graficznym w Command & Conquer Remastered Collection.

Deweloperzy Command & Conquer Remastered Collection pochylili się nad wszystkimi sprite'ami 2D, dostępnymi w grze. Deweloperzy wykonali pracę w rewelacyjny sposób, zachowując oryginalny charakter wizualny produkcji, ale przy tym sprawiając, że wszystko jest bardziej czytelne.

Dobrą pracę wykonano też w prerenderowanych cutscenkach. Deweloperzy nie dysponowali lepszą jakością tych nagrań, ale zaprzęgając technologię upscalingu AI, znacząco podnieśli jakość filmików (rezygnując przy tym z charaktystycznego filtra, który występował w pierwotnym wydaniu).

Znakomitych usprawnień doczekał się też czytelniejszy interfejs, który DigitalFoundry nazywa "bliskim perfekcji" (np. świetnie wypadają zmiany w zaznaczaniu jednostek).

Wisienką na torcie jest w Command & Conquer Remastered Collection znakomita wydajność, z jaką działa gra. Nawet na słabszych konfiguracjach gra nie powinna mieć żadnych problemów z generowaniem 60 fps (lepsze PC spokojnie poradzą sobie ze 120 fps). "To jeden z najwspanialszych remasterów w historii" - tak eksperci od grafiki podsumowują wykonaną przez deweloperów Command & Conquer Remastered Collection pracę.

Tagi: Command & Conquer Remastered Collection Electronic Arts Petroglyph