Iza Łęcka Iza Łęcka 09.06.2020 08:05
Battlefield 5
1967V

Fani Battlefield 5 proszą o dalsze wsparcie gry. Ruszyła akcja #SaveBFV

Sympatycy marki Battlefield nie mogą pogodzić się z zakończeniem wsparcia dla ostatniej odsłony z 2018 roku. Mając nadzieję, że Electronic Arts i DICE wsłuchają się w prośby, rozpoczęto akcję „#SaveBFV” i podpisywanie petycji.

Na początku czerwca Battlefield 5 otrzymał ostatnią aktualizację, która nie zaspokoiła oczekiwań graczy. Wśród sympatyków serii grzmiały mocne słowa o „zabiciu gry” przez DICE, a zdaniem niektórych projekt został opuszczony w trakcie rozwoju. Po ponad 1,5 roku od premiery tytuł nie będzie już dłużej wspierany, a twórcy skupią uwagę wyłącznie na przyszłorocznym Battlefield 6. To wydaje się nie do przyjęcia dla entuzjastów serii.

W akcie okazania swojego zaangażowania i sympatii, a także zachęcenia deweloperów i Electronic Arts do dalszych działań, gracze rozpoczęli inicjatywę „#SaveBFV”. Na Twitterze pod wspomnianym hasztagiem znajdziecie wiadomości oraz przemyślenia dotyczące dalszego rozwoju Battlefield 5. Zainicjowano także powstanie petycji – już ponad 6800 graczy podpisało się pod prośbą o dalsze wsparcie gry.

Na wiadomości nie odpowiedziało wciąż DICE. Deweloperzy otrzymali dodatkowy rok od Electronic Arts, by zadbać o prawdziwe, next-genowe wrażenia w Battlefield 6. Tytuł trafi na rynek pod koniec 2021 roku.

Źródło: https://mp1st.com/news/battlefield-5-players-pushing-for-savebfv-initiative-for-continued-support

Tagi: Battlefield V DICE Electronic Arts