Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.06.2020 16:03
Microsoft Cyberpunk 2077 Xbox One X
3594V

Microsoft wprowadza kontrowersyjną zmianę. Xbox bez kodów na gry w zestawie

Microsoft już wkrótce przedstawi program Digital Direct, który może okazać się sporym problemem dla niektórych graczy. Teraz klienci sięgając po nowego Xboksa nie otrzymają w zestawie kodów na gry. Wszystko zostanie automatycznie przypisane do konsoli.

Brad Sams w grudniu 2018 roku jako pierwszy informował o między innymi Xbox Anaconda (w ostateczności Xbox Series X), Xbox Maverick (Xbox All Digital) oraz o projekcie „Xbox Roma”. Długo musieliśmy czekać na potwierdzenie propozycji, ale już teraz Xbox One X w edycji Cyberpunk 2077 oferuje nowość nazwaną „Digital Direct”.

Xbox Digital Direct to pomysł, który dla niektórych będzie ciekawą opcją, ale dla wielu może okazać się prawdziwym problemem. Microsoft zrezygnował z kodów na gry w zestawach Xboksa One X (i pewnie w przyszłości z Xboksa Series X), a zamiast tego – dołączone produkcje (ale również zdrapki) będą aktywowane automatycznie po dokonaniu konfiguracji konsoli. Zawartość będzie przypisana do konta.

„Cała zawartość cyfrowa, w tym gry, subskrypcje i ekskluzywna zawartość zostanie zrealizowana na koncie Microsoft i bezpośrednio dostarczona do konsoli Xbox podczas konfiguracji.”

Jest to naprawdę dobra opcja dla graczy, którzy nie mają styczności z konsolami, chcą włączyć sprzęt i po prostu grać, ale jeśli liczyliście na odsprzedanie kodu z Cyberpunka 2077 dołączonego do wspomnianej konsoli – pojawia się problem.

Gra CD Projekt RED jest automatycznie „dołączona do zestawu”, przez co klienci nie mogą liczyć, że obniżą cenę pakietu odsprzedając kod na Cyberpunka 2077.

Xbox Digital Direct Cyberpunk 2077

Źródło: https://www.thurrott.com/games/xbox/236165/xbox-codename-roma-arrives-as-digital-direct

Tagi: digital direct Xbox xbox one xbox one x xbox series x